کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

محافظت نمایید. لوازم مورد نیاز برای اسکی توسط برند های مختلفی تولید و به بازار عرضه میشوند که در این میان محصولات کچوا ( QUECHUA) ، ودزه ( wedze ) ، فورکلاز ( FORCLAZ) دریم اسکپ (dreamscape) که توسط برند فرانسوی دکتلون DECATHLON ( با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید پوشاک و لوازم ورزشی و بیش از 1600 شعبه در 57 کشور جهان ) عرضه میشوند در میان ورزشکاران و اسکی بازان شهرت و محبوبیت بالایی دارد ؛ چرا که محصولات عرضه شده توسط این برند فرانسوی در کنار کیفیت و تنوع بالا ، آزمایشات کیفی استاندارد و دقیقی را در شرایط واقعی پشت سر گذاشته و در عین حال با قیمت کمتری نسبت به سایر برند های لوازم اسکی و اسنوبرد موجود در بازار عرضه میشوند تا تمام علاقه مندان اسکی و اسنوبرد امکان تجربه این ورزش هیجان انگیز را داشته باشند . کرم ضد آفتاب همچنین از پوست در برابر سرما و باد تا حدودی محافظت می کند.

در مقابل آفتاب ، باد و سرما! کفشها را به راحتی در اطراف عضلات خود محکم کنید اما در بالای قسمت پشتی پای خود محکم نباشد تا جریان خون را به سمت انگشتان پا محدود نگردد. مطمئن شوید طول چوب از قد شما ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر کمتر باشد. مطمئن شوید که لایه بیرونی لباستان ضد آب است – به خصوص در قسمت پایین تنه. درصورت گرم شدن هوا می توانید لباستان را درآورده و حمل کنید. می توانید از دوستانتان قرض بگیرید. ایرانی های تحصیل کرده در خارج از ایران( عمدتاً فرانسه و سوئیس) از دومین گروه خارجی ها بودند که آموزش اسکی را پس از اتمام تحصیلات و بازگشت یه ایران برای مبتدیان شروع میکردند. اما در نظر داشته باشید که کفشی انتخاب کنید که پس از بستن بندهای کفش احساسی به مانند قراردادن پاهایتان در گچ نداشته باشید ونرمش کفش ها به اندازه ای باشد که زانو ها به راحتی خم و راست بشون همان طور که درعکس ها می بینید عکس اول از سمت راست نرمش و فلکس کافی را به نمایش می گذارد عکس اول سمت چپ کفشی را نشان می دهد که سخت تر از نیاز اسکی باز است و به او اجازه نمی دهد که قوزک وزانو خود را خم کند و درنتیجه باسن او به عقب می افتد.

معمولا هر مقدار که سختی چوب اسکی بالا باشد رفلکس و قرار گیری لبه چوب بر برف مناسب تر و کنترل اسکی در سرعت زیاد نیز راحت تر می شود این عوامل جالب به نظر می رسند اما به هر میزان که شدت سختی چوب بیشتر باشد به تبحر بیشتری نیز در کنترل اسکی نیاز است به همین رو این مقدار سختی چندان مورد رضایت همه اسکی بازان نیست. عموما چوب هایی که طول بلندتری دارند کنترل آنها در سرعت های زیاد آسان تر خواهد بود اما عبور از پیچ ها به آسانی کنترل آنها در سرعت نیست به این علت که از اینرسی پیچشی بالاتری برخوردار هستند. عرض یک چوب اسکی تاثیر مستقیم در فشار بر لبه چوب می گذارد و فشار بر این لبه ها در چوب های اسکی پهن، اسکی کردن را کمی دشوار می کند. رشته های فلزی بکار رفته در کف و لبه چوب اسکی قابلیت تاثیر گذاری زیادی در نوع حرکت اسکی باز دارد.

تمامی چوب های استاندارد اسکی برای استفاده در رشته های مختلف ورزش اسکی دارای مشخصه های فنی از جمله طول، عرض، شعاع پیچ، وزن، مقدار سختی و جنس بکار رفته شده در کف چوب اسکی هستند که به بررسی این خصوصایت و تاثیر آنها بر نحوه اسکی کردن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اسکی از جمله ورزش های پرطرفدار فصل سرماست که با تهیه وسایل و تجهیزات مناسب می توان لذت انجام آن را دوچندان کرد. عامل هایی که باید در هماهنگی کامل با چوی اسکی باشند، می توان به تعداد پیچ های موجود در پیست، سرعت، و وزن و قد اسکی باز اشاره کرد باید میزان طول چوب اسکی مناسب با فیزیک اسکی باز انتخاب شود.