کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در گذشته، بوت های سبکتر نیاز به نگهداری بیشتری داشتند و گاهی اوقات با نگهداری دقیق جورابی در داخل بوت مشکل داشتند. اخیراً این تکنولوژی در کفش های اسکی مبتدی نیز استفاده میشود تا اسکی باز مبتدی احساس راحتی بیشتری در کل روز اسکی داشته باشد. ورزش اسکی به دلیل محیطی که این ورزش در آن انجام می­شود و همچنین ماهیت این ورزش که بسیار سریع و باهیجان دنبال می­شود، به تجهیزات خاص و پوشاک گرم وکاملا استاندارد نیاز دارد. برخلاف اسکی آلپاین که به وسیله دو چوب اسکی و دستی انجام می­شود، در اسکی اسنوبرد پاها روی یک چوب ثابت می­شوند. در اسکی آزاد هم اسکی باز پرش های زیادی انجام می دهد. آستر و زیره کفش اسکی هم در راحتی پای شما تاثیرگذار است. به یاد داشته باشید، سفتی کم کفش اسکی نیز به معنای کاهش وزن و افزایش راحتی آن است.

برخی از برندها سعی میکنند با برداشتن سگک در مچ پا، مقداری وزن را کاهش دهند، اما برای اهداف سراشیبی که وزن کل بوت چندان مهم نیست، به نظر میرسد که به خوبی ارزش طراحی چهار سگک آلومینیومی را دارد. کفش های سخت تر چهار سگک دارند و برای اسکی دقیق ترند اما علااوه بر وزن بیشتر به دلیل ساق بلندتر و انعطاف کمتر صعود با آنها دشوار تر است. برای کسانی که پاهای باریکی دارند یا به دنبال بوت های پرفورمنس با تناسب دقیق تر هستند، در محدوده 96-98 میلی متری می توانند اقدام به خرید بوت نمایند. علامت سوال بزرگ این است که چقدر وزن بر دوام طولانی مدت تأثیر می گذارد. اسکی مارپیچ سرعت، اسلالوم سوپر ژهآن: از نظر سرعت و چیزی بین مارپیچ بزرگ و اسکی سرعت است. 102 میلی متر: برای پاهای پهن و بزرگ. برای استفاده در سراشیبی، زیره های بوت اسکی به دو دسته تقسیم میشوند: مدلهای سنتی ISO 5355 و طراحیهای جدیدتر مجهز به GripWalk.

چوب اسکی مهم­ترین وسیله برای اسکی است که برای اسکی آلپاین دو چوب برای هر پا جداگانه و در اسنوبرد یک عدد برای هر دو پا انتخاب می­شود. برای اطمینان از آمادگی خودتان برای هر سفری حتی کوتاه، همراه داشتن یک کوله پشتی پر از مجموعه ای از اقلام ضروری عاقلانه است. بوت های مدرن عایقهای بهتر و بسیار راحتتری هستند که همگی تجربه لذتبخشتری را به همراه دارند. وقتی مطمئن شدید که همه لوازم اسکی در این لیست را مهیا کرده اید، یعنی شما آماده هستید تا به اسکی بازی در سراشیبی و وقت گذرانی در تفریحات برفی بروید.

خرید لباس و تجهیزات مورد نیاز برای تعطیلات اسکی به این معنی است که فقط باید کوله خود را ببندید، وارد جاده شوید و از زمان تفریح و سفر خود بیشتر لذت ببرید و خودتان را سریع تر به شیب های برفی برسانید. برای سهولت در راه رفتن کفش های freeride خاصی وجود دارد مانند کفش freeride با کف لاستیکی. باتوم اسکی فقط برای حفظ تعادل اسکی باز در اسکی آلپاین به کار می­رود. اگر کاپشن و شلوار تنگ باشد حرکت اسکی باز را محدود خواهد کرد و اگر هم گشاد باشد سرما به آن نفوذ خواهد کرد. در تورهای اسکی، یک ورزشکار باید هم کوهنوردی و هم اسکی کند.