کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

لوازم مورد نیاز برای انواع اسکی شامل اسکی آلپاین و اسنوبرد متفاوت است. ورزش اسکی به دلیل محیطی که این ورزش در آن انجام می­شود و همچنین ماهیت این ورزش که بسیار سریع و باهیجان دنبال می­شود، به تجهیزات خاص و پوشاک گرم وکاملا استاندارد نیاز دارد. برای دوام بیشتر به دنبال سگک هایی باشید که عمدتاً با آلومینیوم ساخته شده اند (پلاستیک ارزان تر است اما کمی بیشتر مستعد شکستن است). مهمترین فاکتورها تا حد زیادی این است که بوت اسکی به شما احساس راحتی دهد و با ویژگی های عملکردی که شما به دنبال آن هستید مطابقت داشته باشد. بوت اسکی مهمترین قطعه در تجهیزات اسکی شما است. تقریباً به هر بوت اسکی موجود در بازار یک عدد شاخص انعطاف پذیر از 60 تا 140 داده می شود.

سطح پیشرفته: در مورد اسکی بازان پیشرفته، شاخص انعطاف پذیری برای مردان 110 و بالاتر و برای زنان 90 و بالاتر است. به عنوان مثال RC4 10 Junior Thermoshape که یک کفش اسکی برای کودکان است، دارای شاخص انعطاف پذیری 10 است. استفاده از درزهای فلزی به طور گسترده ای در این بوت ها رواج یافته است و سازگاری این درزها با اتصالات ضروری است. این اتصالات به شما این امکان را می دهد تا با بزرگتر کردن کفش در اطراف نقاطی از کفش که به پای شما فشار وارد می کند و باعث ناراحتی شما می شود، چکمه های اسکی را متناسب پای خود کنید.

در آخر، اتصالات بوت یا کش اسکی را هم در خرید کفش اسکی در نظر بگیرید. دومین مورد در راهنمای خرید بوت اسکی انتخاب سایز مناسب کفش اسکی است. چکمه های متنوعی را امتحان کنید کفشی را که بهترین است را خرید کنید. نکته اصلی این است که هر برند بوت اسکی خود را با شکل، تناسب و ویژگی های منحصر به فردی می سازد. نقطه ضعف اصلی پیادهروی راحت است: شکل و زیرههای ساده آنها منجر به راه رفتن نامناسب میشود و میتواند در برف و یخ کاملاً لغزنده باشد. چکمه های اسکی شما باید راحت باشند و پشتیبانی کافی از شما داشته باشند. بوت های سازگار با زیره ISO 5355 عمدتاً در زیر پا صاف هستند و اندازه آن ها به گونه ای است که بر روی یک پابند استاندارد آلپاین از قسمت پنجه خود جدا می شوند.

تجهیزات در این ورزش به دو دسته لباس اسکی و وسایل اسکی یا همان ست اسکی تقسیم می­شود. چون راحتی و دقت کافی را برای استفاده در هر دو حالت صعود و فرود دارند. چوب اسکی مهم­ترین وسیله برای اسکی است که برای اسکی آلپاین دو چوب برای هر پا جداگانه و در اسنوبرد یک عدد برای هر دو پا انتخاب می­شود. همچنین نوع کفش انواع اسکی یعنی برای اسکی آلپاین و اسنوبرد متفاوت است. 2. پوش داخلی کفش قابلیت تهویه داشته و نیز بندهای آن مناسب باشند . از آنجاییکه کفش اسکی رابط اصلی بین ورزشکار و اسکی هایش می باشد، دقت در انتخاب کفش اسکی تضمین کننده کیفیت فعالیت شما می باشد . در نهایت، شایان ذکر است که سفتی ترجیحی با وزن بدن شما نیز مرتبط است و اسکیبازان سنگینتر و قویتر باید با عدد بالاتری حرکت کنند.