کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قبل از به پا کردن چوب ها، قدری با کفش اسکی راه بروید و روی آنها خم شوید. مطمئن شوید لباس بیرونی تان ضد آب است؛ به خصوص در نیمه میانی بدن. لباس واتر پروف (ضد آب) که مانع نفوذ نم و رطوبت به داخل لباس میشود و ضخامتی معمولی دارد. باتوم :وسیله ای است که اغلب با هدف حفظ تعادل خریداری می شود و در انتخاب آن عواملی از جمله قد اسکی باز دخالت دارد و قیمت آن حداقل ۴۰ هزار تومان است. شلوار اسکی : که اغلب به صورت ست با کاپشن خریداری می شود، در رشته های مختلف اسکی (آلپاین، اسنوبرد، صحرانوردی) انواع متفاوتی دارد.به عنوان مثال، در ورزش اسنوبرد فاق شلوار پایین تر است. شلوار اسکی نیز اغلب بصورت ست با کاپشن خریداری می شود که مناسب تر است.

کفش اسکی :از جمله مهمترین تجهیزات اسکی می باشد که اسکی باز باید در آن احساس راحتی کند و به تعداد بندهای آن نیز توجه ویژه شود و حتی طریقه بستن بندها اهمیت زیادی دارد.کفش های با سه بند اغلب برای مبتدی ها و با ۴ بند برای حرفه ای ها است. اخیراً این تکنولوژی در کفش های اسکی مبتدی نیز استفاده میشود تا اسکی باز مبتدی احساس راحتی بیشتری در کل روز اسکی داشته باشد. لوازم مورد استفاده آن نیز شامل بورد تخته اسکی، فیکس و بوت کفش است. اسنوبورد، اسکی بدون چوب است. چوب اسکی، کفش اسکی، فیکس اسکی روی چوب اسکی نصب میشود، باتوم چوب دست، کلاه، عینک، دستکش و کاپشن و شلوار لوازم مورد نیاز ورزش اسکی است. فیکس کفش اسکی که برای اسکی آلپاین و اسنوبرد متفاوت است.

اسکی انطباقی برای افرادی مناسب است که از ناتوانی فیزیکی برخوردارند، مانند مسابقات پارالمپیک که در آن از تجهیزات انطباقی متفاوت بهره میبرند. با این حساب، ورزش اسکی از جمله مهمترین ورزش هایی بوده که لازم است وسایل و تجهیزات و پوشاک مورد نظر آن با دقت و توجه به مسائل مختلف تهیه شود.بسیاری از لوازم اسکی در میان مبتدیان و حرفه ای ها متفاوت است و در اغلب موارد امکان ارتقاء دادن آنها وجود دارد.اسکی از جمله ورزش های پرطرفدار فصل سرماست که با تهیه وسایل و تجهیزات مناسب می توان لذت انجام آن را دوچندان کرد. رنگ های سرمه ای، خاکستری، قهوه ای و مشکی، برای شلوار ورزشی مناسب هستند؛ چرا که دیرتر کثیف می شوند؛ اما در مورد تاپ و تیشرت، می توانید رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید.

اسکي همچون بسياري از رشته هاي ورزشي نيست که با هر لباس و وسايلي بتوان آن را انجام داد، بلکه به علت محيطي که بايد اسکي در آن انجام شود، نياز به پوشاک مناسب و گرم و تجهيزات ايمني و خاص دارد.به صورت مثال از لیست لوازم اسکی میتوان به جوراب هاي اسکي، دستکش يا کلاه محافظ اشاره کرد. چند کرم ضدآفتاب همراه خود داشته باشید، بعضی کرم ها از آسیب های باد و سوز سرما نیز جلوگیری میکنند که بسیار مناسب اند. جالب است بدانید که در پیستهای اسکی شمشک و دیزین با هزینه بسیار ناچیزی حدود ۷ تا ۱۰ هزار تومان میتوان لوازم موردنیاز یک اسکی را کرایه کرد یا اینکه میتوان با حضور در پیستهای اسکی شمشک و دیزین، حداقل با تماشای اسکیبازان به لذت بصری دست پیدا کرد. دستها در ورزش اسکی بسیار مهم هستند. در این رشته، با کمک دست و کمر تعادل بر روی چوبهای اسکی حفظ میشود.