کفش اسکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

این چوب ها معمولا از طول کوتاه تر وزن سنگین تری نسبت به سایر چوب های اسکی برخوردار هستند. و تنها ضعف آن عملکرد ضعیف نسبت به چوب اسکی تخصصی خواهد بود. نسبت به سایر چوب های اسکی در قسمت کف چوب از پهنای بیشتری و انعطاف پذیری بالایی برخوردارند. این نوع چوب اسکی اغلب مخصوص مسابقات جهانی رشته سرعت اسکی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی این چوب ها به نوعی است که در سرعت بالا و در عبور از پیچ های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. اسکی مارپیچ بزرگ یکی از رشته های مسابقاتی ورزش اسکی است که این چوب ها به منظور اسکی در این پیست ها ی مربوط به این رشته مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از چوب اسکی مناسب برای اسکی کردن خارج پیست است. معمولا اسکی بازان حرفه ای از این نوع چوب برای مسابقات مربوط به این رشته بهره می گیرند. به عبارت دیگر چوب اسکی متناسب با هرفرد باید ارتفاعی به اندازهی 90 درصد قد اسکیسوار داشتهباشد. شما باید حداقل دو جفت جوراب اسکی به همراه داشته باشید، چون ممکن است به جفت دوم احتیاج پیدا کنید. مهمترین ابزار برای اسکی کردن استفاده از چوب مخصوص اسکی است که حاوی یک جفت چوب بلند و باریک است که در پای اسکی باز نصب می شود. زیره GripWalk برای گام برداشتن طبیعیتر و ترکیب پلاستیکی/لاستیکی نرمتر برای کشش بهتر، شکل گهوارهای دارد. برخی از برندها سعی میکنند با برداشتن سگک در مچ پا، مقداری وزن را کاهش دهند، اما برای اهداف سراشیبی که وزن کل بوت چندان مهم نیست، به نظر میرسد که به خوبی ارزش طراحی چهار سگک آلومینیومی را دارد.

این چوب رایج ترین نوع در میان چوب های اسکی است و برای اسکی بازانی است که از مهارت متوسطی در اسکی کردن برخوردارند مناسب است. آستر بوت اسکی از فوم ساخته شده است و به مرور زمان با پاهای شما قالب می گیرد، بنابراین بهتر است با یک تناسب بسیار خوب شروع کنید و آنها را بپوشید. برای بزرگسالان قوی تر و بزرگتر، بوت اسکی مانند RC4 60 junior Thermoshape دارای درجه انعطاف پذیری تا 70 است. در فهرست زیر انواع تجهیزات اسکی و ست کامل لوازم اسکی مفید برای استفاده شما معرفی شده است تا اطمینان حاصل کنید که همه وسایل لازم برای لذت بردن از اولین سفر برفی خود را به همراه دارید.

این چوب ها از سرعت بالایی برخوردارند و موارد استفاده از آنها در مسابقات اجرای حرکات سریع در فضای تعین شده پیست است. معمولا اسکی بازان حرفه ای برای شرکت در مسابقات جهانی اسکی سرعت از این چوب استفاده می کنند و به دلیل سنگینی بیش از اندازه چوب معمولا مناسب جهت استفاده افراد مبتدی و غیر حرفه ای نمی باشد. فقط یک بارانی سبک را داخل کولهی خود بگذارید تا در صورت شروع بارش باران یا برف نگرانی برای خیس شدن نداشته باشید. زمانیکه دمای هوا معتدل است برای لایهی اصلی لباستان از لباسهای سبک استفاده کنید. مسلما شما برای این تجربه جدید بسیار هیجان زده هستید، اما همچنان نگرانید و مطمئن نیستید که دقیقاً چه لوازمی نیاز دارید. چوب های اسکی قدیمی از جنس چوب ساخته می شدند اما با پیشرفت تکنولوژی محققان به گونه ای از مواد دست یافتند که در ساخت چوب اسکی جایگزین مناسب برای چوب است وی باز انجام این ورزش را لذت بخش از گذشته برای اسکی بازان و علاقمندان این ورزش کرده است.