چطور عکسهایی حرفه ای بگیریم؟

برای مثال فرض کنید سفارشی برای عکاسی از کفش یک برند داشته باشید. برای عکاسی از محصولات کیف و کفش به تناسب بخشهای صنعتی و یا تبلیغاتی تجهیزاتی نیاز دارید. اما در طول انجام پروژه احتمالا به موارد دیگری هم نیاز پیدا می کنید. نورپردازی در عکسهای تبلیغاتی ملایم تر و بسته به ایده گاهی موضعی انجام می شود. گاهی هم نوردهی با سایه و کنتراست های بالا برای نمایش یک دکور تبلیغاتی انجام می شود. عکاسی مدلینگ یکی از تاثیرگذارترین شیوه های تبلیغ محصولات کیف و کفش است. همانطور که در مقاله های قبل توضیح دادم عکسهای مدلینگ ارتباط بصری قوی تری با مخاطب برقرار می کنند. گاهی کارفرما به عکسهای ساده و زمینه سفید محصول نیاز دارد اما به اشتباه به عکاسی تبلیغاتی اشاره می کند.این سفارش دهنده غافل از هزینه های بیشتر عکاسی تبلیغاتی است. اگر عکاسی با هدف استفاده در وب سایت و کاتالوگ بود به عکاسی صنعتی فروشگاهی (عکاسی زمینه سفید محصولات) نیاز دارد.

اینکه عکس تبلیغاتی کفش و یا کیف چه نوع نورپردازی نیاز دارد بسته به جنس محصول و ایده عکس شما دارد. هیچگاه دستمال کاغذی نمیتواند مانع خورده نشدن پشت پای شما شود. هرچند باید به خاطر داشته باشید که کفشهای پنجه باریک ممکن است پای شما را بیازارند و انگشت های پا را از فرم عادی خارج کنند بنابراین تنها در مواقع اضطراری و کوتاه از این کفش ها استفاده کنید. همچنین چرم باعث جذب تعریق بدن و جلوگیری از بوی بد پا میشود. خیلی از دختر خانم ها برای پروفایل اینستاگرام و تلگرام دنبال عکس کفش و پا و صندل هستند ، در گالری امروز بهترین عکس پروفایل های پا و کفش اسپرت و مجلسی رو می تونید ببینید. پس زمینه های رنگی حجم عکسها را زیاد کرده که باعث کند شدن لود سایت می شود. پس زمینه ها در عکاسی از کیف و کفش باید متناسب با نوع عکاسی انتخاب شوند.

پس زمینه های رنگی و تیره گزینه های خوبی برای عکسهای محصولات فروشگاهی نیست. نورپردازی سوژه های چرمی و متریال هایی مثل ورنی کار ساده ای نیست و لازم است با حساسیت انجام شود. جالب است بدانیم که نام بسیاری از پوشینه های قدیم هنوز هم استفاده میشود؛ مثل سندلیوم که الان به آن صندل گفته می شود. گاهی هم فضای دکوراتیو این عکسها یک محیط سنتی و طبیعی مثل بخشی از یک کلبه را تداعی می کند. گاهی با انتخاب زاویه ای متفاوت از دکور تهیه شده، عکس تبلیغاتی خاصی می توان خلق کرد. خلاقیت در این بخش باعث می شود عکسهای صنعتی جذاب تری خلق کنید.

گاهی هم ایده ها منجر به ساخت دکورهایی متفاوت همراه با خلاقیت می شوند. گاهی جنس این محصولات از چرم و نبوک، گاهی از پارچه های بافت دار و در مواردی از پوست حیوانات تهیه شده اند. در عکاسی صنعتی کیف و کفش لازم است نور با شدت یکسان به تمام بخش های محصول تابیده شود. خرید کفش مجلسی زنانه کار آسان و هیجانانگیزی است، که تمام خانمها عاشقش هستند. این محصولات مانند لباس نیستند که الزاما مدل تمام قد در عکس دیده شود. اما باید دقت کنید نورپردازی طوری باشد که محصول در عکس برجسته دیده شود. انتخاب کیفیت این تجهیزات بسته به توان مالی شماست اما استفاده از ابزارهای حرفه ای کمک می کند عکسهایی با کیفیت بالاتر تهیه کنید.