راهنمای خرید چوب اسکی ؛ انواع چوب اسکی

کلهر میگوید آموزش اسکی به دو صورت روزانه یا ساعتی است که این به نوع درخواست فرد مربوط میشود. سولقانی معتقد است که افراد مبتدی بسته به نوع آمادگی جسمانی و سرعت یادگیری به تعداد جلسات متفاوتی نیاز دارند با این حال ۱۰ جلسه را ضروری میداند. با تصویری در دست که از مجله ای بریده اید و رنگ و قیافه کفش را می پسندید برای خرید کفش به مغازه مراجعه نکنید. اصول کلی در صورتی که هیج روش آزمون ویژه ای تعیین نشده باشد ویژگی ها را به صورتی مناسب برای مثال با اندازه گیری کنترل کنید. اما این سوال باقی می ماند: کفش اسکی زنانه چه تفاوت هایی با کفش اسکی مردانه/یونسکس دارد؟ از لحاظ روش اسکی کردن، تجهیزات مورد استفاده و رشته­ های این ورزش در مسابقات جهانی و المپیک، این ورزش انواع گوناگونی دارد. در این بخش باید به آموزش اسکی توسط باشگاهها نیز اشاره کرد.

اجاره این وسایل هم با توجه به برند و رده سنی متفاوت است اما معمول آن برای بزرگسالان روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است. پیستهای توچال، دیزین، دربندسر، شمشک و آبعلی در تهران برای عموم مردم قابل استفاده هستند که با پرداخت هزینه میتوان از ساعت ۸ یا ۹ صبح تا ۳ یا ۴ بعد از ظهر از آنها استفاده کرد. بنابراین اگر یک مبتدی روزانه ۴ ساعت با هزینه ۸۰ هزار تومان تمرین کند در پایان روز باید ۳۲۰ هزار تومان پرداخت کند. با این حال برخی افراد وسایل خود را از ابتدا خریداری میکنند که هزینه مورد نیاز برای پرداخت متغیر است به گونهای که حسین کلهر، مدرس اسکی میگوید بسته به نوع لباس از ۱۰۰ هزار تومان تا حتی ۱۰ میلیون تومان تغییر میکند. از آنجایی که رستورانهای پیستهای اسکی معمولا غذا را با قیمتی بیشتر از رستورانهای سطح شهر عرضه میکنند، افراد میتوانند مواد غذایی مورد نیاز خود را از منزل یا فروشگاههای سطح شهر تهیه کنند.

البته کیفیت آنها خیلی متفاوت نیست و برخی نیز در سالهای اخیر به دلیل افزایش قیمت دلار و تاکید بر تولیدات داخلی فعالیت خود را کم و محدود به فروشگاههای خاصی کردند. محافظت نمایید. لوازم مورد نیاز برای اسکی توسط برند های مختلفی تولید و به بازار عرضه میشوند که در این میان محصولات کچوا ( QUECHUA) ، ودزه ( wedze ) ، فورکلاز ( FORCLAZ) دریم اسکپ (dreamscape) که توسط برند فرانسوی دکتلون DECATHLON ( با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید پوشاک و لوازم ورزشی و بیش از 1600 شعبه در 57 کشور جهان ) عرضه میشوند در میان ورزشکاران و اسکی بازان شهرت و محبوبیت بالایی دارد ؛ چرا که محصولات عرضه شده توسط این برند فرانسوی در کنار کیفیت و تنوع بالا ، آزمایشات کیفی استاندارد و دقیقی را در شرایط واقعی پشت سر گذاشته و در عین حال با قیمت کمتری نسبت به سایر برند های لوازم اسکی و اسنوبرد موجود در بازار عرضه میشوند تا تمام علاقه مندان اسکی و اسنوبرد امکان تجربه این ورزش هیجان انگیز را داشته باشند .

در غیر این صورت تحت شرایط استاندارد آزمون 23 /50 (به استاندارد ملی ایران شماره 7740 مراجعه کنید.) با حدود رواداری معمول اقدام کنید. اگر کیانوری و طبری بودند، جز این میگفتند؟ در صورت امکان، پیشنهاد میکنیم بوت های مخصوص خود را بخرید، حتی اگر اولین بار باشد که می خواهید به تفریحات اسکی بروید. البته باید توجه داشت که این هزینهها برای افراد مبتدی است و اسکی بازان حرفهای به تجهیزات حرفهایتر و در نتیجه گرانتری نیاز دارند. آموزش فردی به این دلیل مورد توجه است که اسکی در محیطی طبیعی و تا حدودی خطرناک( برای افراد مبتدی) انجام میشود و نیاز است که مربی تمام و کمال فرد یادگیرنده را زیر نظر بگیرد. هزینه آموزش روزانه از ۴۰۰ هزار تومان شروع میشود و تا یک میلیون تومان هم میرسد و این بیشتر به مدرسی که فرد انتخاب میکند، برمیگردد.