راهنمای خرید چوب اسکی ؛ انواع چوب اسکی

یکی از مزایای این وسیله اینست که چوب اسکی را در مواقع اضطراری( مانند زمین خوردن) اسکی باز، باز می کند تا از اسیب احتمالی جلوگیری شود. و به همین دلیل بر روی برف های تازه به راحتی حرکت می کنند و از شعاع حرکتی زیادی در عبور از پیچ های بلند دارند که هنگام استفاده از آنها بر روی برف های پودری کاربرد قابل توجهی ندارند. پس از ثبت سفارش، همکاران واحد پشتیبانی با شما تماس میگیرند و هماهنگی های لازم برای ارسال کالا انجام میشود. در اسکی اسنوبرد برخلاف اسکی آلپاین که با دو چوب اسکی و دستی قابل انجام است، پاها را بر روی یک چوب ثابت میکنند. به عنوان مثال مقدار خمیدگی ابتدا تا انتهای اسکیت در اسکیتهایی که برای اسکی آلپاین طراحی میشوند بسیار کمتر از اسکیتهایی است که برای اسکیتسواری تفریحی ساختهمیشوند.

با این حساب شمار اسکی بازان در این شرایط اقتصادی روز به روز کم و کمتر میشود و پر بیراه نیست اگر این رشته ورزشی را در شمار ورزشهای لوکس دانست. عینک اسکی وسیله ای برای محافظت از چشم در فضای پرانعکاس پوشیده از برف در مقایسه با اشعه های مضر و خطرناک خورشید است. در پیچ­ های تند به کار نمی­رود و بیشتر مخصوص شیب­های کم و اسکی صحرانوردی است. هر چه مقدار که چوب اسکی سنگین یاشد به طبع به حرکت در آوردن آن مشکل تر خواهد بود و میزان فشاری که برف وارد می شود نیز بیشتر شده و جهش چوب به سمت بیرون نیز کاهش خواهد یافت که سبب کنترل بیشتر اسکی باز بر لبه ها می شود به همین دلیل چوب های اسکی مخصوص مسابقات معمولا سنگین ساخته می شوند.

ساید کات(Sidecut) : خیلی از اسکیتهای مخصوص اسکی روی برف قسمت ساید کات ندارند. کف چوب های اسکی از پلی اتیلن ساخته می شوند تا حرکت چوب را بر روی برف و پیست سربعتر و مقاوم کند. لایه های پایه همان لباس هایی است که زیر ژاکت و شلوار می پوشید و اغلب به همان اندازه مهم هستند، به خصوص در آب و هوای سردتر. برای خرید لوازم اسکی، ابتدا باید مهارت خود را تعیین کنید، چرا که ماهر، نیمه ماهر و مبتدی بودن اسکی باز یکی از فاکتورهای مهم خرید لوازم اسکی محسوب می­شود. قهرمان اسکی نرمش یا فلکسی از ۰۳۱ به با انتخاب می کنند وجمع اسکی بازان با تجربه نرمش یا فلکسی دور و بر ۰۱۱ و مبتدیان مسلما فلکسی پایین تر از آن که با تجربه به تجربه آن ها در اسکی، قد و وزن آنها تعیین می شود.

توجه داشتهباشید از اسکیت اسکی دوستتان که وزن و قد متفاوتی با شما دارد نمیتوانید برای اسکی سواری استفاده کنید. ورزش اسکی به علت تجهیزات خاص و لباسهای مخصوصی که دارد بیشتر مورد توجه قشر خاصی از افراد جامعه قرار میگیرد. از آنجایی که پیستهای اسکی در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا قرار دارند امکان افت فشار وجود دارد به همین دلیل افراد باید نسبت به تهیه مواد قندی اقدام کنند. چکمه های اسکی شما باید راحت باشند و پشتیبانی کافی از شما داشته باشند. عمدتآ این نوع از چوب اسکی در فروشگاه های لوازم و تجهیزات اسکی به وفور یافت نمی شود. و قابلیت پیچیدن در شعاع ۱۲ متری از خصوصیات این نوع چوب است و وزن سنگین تر این چوب نسبت به سایر چوب های اسکی مزیتی است که به سختی در برف فرو می رود و برای اسکی در پیست های مارپیچ بسیار مناسب است.