راهنمای خرید بوت اسکی

چنانچه جنس دستکش اسکی از الیاف گورتکس باشد، بهتر است چون هم ضدآب است و هم دست ها را خشک و گرم نگه میدارد. از آنجاییکه کفش اسکی رابط اصلی بین ورزشکار و اسکی هایش می باشد، دقت در انتخاب کفش اسکی تضمین کننده کیفیت فعالیت شما می باشد . اگر در ابتدای کار هستید، لازم است لوازم مربوط به سطح مبتدی را انتخاب کنید چرا که این لوازم برای افزایش مهارت شما طراحی شده­ که اصولا نسبت به لوازم حرفه­ای دارای قیمت پایین­تری هستند، پس از افزایش مهارت خود می­توانید لوازم حرفه­ای­ را برای استفاده انتخاب نمایید. در ورودی پیست های اسکی محلی جهت اجاره لوازم اسکی وجود دارد اما به دلیل تقاضای بالا قیمت ها در این مراکز نسبت به بازار بالاتر است و به همین دلیل توصیه میکنیم لوازم اسکی مورد نیاز خود را پیش از حضور در پیست تهیه نمایید.

لوازم موردنیاز برای ورزش اسکی باتوجه به نوع آن یعنی اسکی آلپاین و اسنوبرد با هم فرق دارد. در اسکی اسنوبرد برخلاف اسکی آلپاین که با دو چوب اسکی و دستی قابل انجام است، پاها را بر روی یک چوب ثابت میکنند. از لباس هایی که در ورزش اسکی مورد استفاده قرار میگیرد می توان به دستکش اسکی، کاپشن و شلوار اسکی، کلاه اسکی، عینک اسکی و کفش اسکی اشاره کرد. از آنجایی که دستان شما در طول روز با برف در تماس هستند، دستکش ضد آب یک ضرورت است. جوراب های اسکی، دستکش یا کلاه محافظ از جمله لوازم اسکی است که شاید در هیچ رشته دیگری نیاز نباشد.

از جمله­ی لوازم اسکی می­توان به کاپشن، شلوار، دستکش، جوراب عینک، چوب اسکی، باتوم، کفش، کلاه ایمنی و کلاه بافت اشاره کرد، که ممکن است در مواردی با توجه به میزان مهارت و نوع زمین برفی، برخی لوازم اضافه و یا کم شود. دیگر نیازی به یک جوراب ضخیم و سنگین ندارید. ست اسکی و وسایل جانبی نظیر چوب اسکی، باتوم، کفش و کلاه ایمنی و کلاه بافت از دیگر لوازم اسکی هستند که اسکی باز باید در انتخاب آنها دقت لازم را کند. معروف­ترین و معمول­ترین نوع اسکی است که در آن اولا پاشنه پا بر روی چوب اسکی فیکس یا ثابت است و دوما دو صفحه اسکی مجزا برای هر پای اسکی باز وجود دارد.

همچنین استفاده از عینک های ضدبخار، دوجداره و با جنس پلی کربنات مناسب است. وجود برف باعث محدود شدن دید انسان میشود، برای این منظور می توانید از عینک اسکی استفاده کنید که موجب دید بهتر و فیلتر اشعه UV خوشید می شود. نکته مثبت کفش های اسکی این است که در نیم سایز موجود است. اغلب برای این که کاپشن های اسکی در محیط های برفی به خوبی دیده شوند بهتر است رنگ هایی به غیر از سفید بپوشید. این بدان معناست که شما باید بوتی را انتخاب کنید که در نهایت به بهترین شکل ممکن برای شما مناسب باشد. از دوستی خواهش کنید که با مداد شروع به کشیدن خط دور تا دور پاهای شما کند. کلاب رنتر به عنوان سایت برتر اجاره کالا تنوع بالایی از لوازم اسکی را برای اجاره در اختیار شما قرار میدهد.