راهنمای خرید بوت اسکی

چندین مرکز برای اجاره لوازم اسکی در کشور فعال است که خدمات اجاره را به صورت حضوری و یا آنلاین انجام میدهند. در زمان صعود سگک کفش ها را برای راحتی می توان شل تر بست ولی این کار نباید باعث نفوذ برف و یا لقی بیش از حد شود چون سایش پوست پا با پوش داخلی می تواند منجر به تاول گشته و در دراز مدت تغییر شکل و یا استخوان اضافی ایجاد نماید. جالب است بدانید اولین چوب های اسکی تا آنجا که به خاطر می آید ، چارچوب خمیده ای داشته که از استخوان حیوانات درست می شده و آن را با تسمه چرمی بپا نگاه می داشتند. اولین چیزی که اسکی بازان آزاد به دنبال آن هستند، چکمه ای انعطاف پذیر با بالشتک در پاشنه است که فرود اسکی باز پس از پرش را راحت تر می کند.

انتخاب یک بوت متناسب با پای خود (مردانه یا زنانه، اندازه و عرض) اولین مرحله ضروری در جستجوی یک جفت چکمه اسکی ایده آل است. مهم نیست که چه نوع اسکی انجام می دهید، در هر جفت چکمه با کیفیت به دنبال ویژگی ها و مزایای زیر باشید. در برخی موارد اسکی بازانی که سرمای بیشتری احساس می کنند، در کنار پوشش خود از کلاه بافتنی نیز استفاده می کنند تا گرمای بیشتری را به سر خود هدیه دهند. یکی از شایع ترین آسیب های وارده به اسکی بازان در ناحیه شست بوده که اتفاقاً به شست اسکی بازان نیز معروف است.

این اسکی بازان باید برای کوهنوردی به دنبال چکمه های سبک وزن باشند که در شیب تند رو به پایین نیز عملکرد خوبی داشته باشند. برای اسکی باز های مبتدی توصیه میشود ارتفاع چوب اسکی را تا سطح چانه و برای اسکی بازان حرفهای تا نوک بینی باشد. چوب های اسکی در گذشته بسیار بلند بودند، ولی کم کم قوس وسط چوب بیشتر و انتهای آن پهن تر و به طور کلی چوب اسکی ها کوتاه تر شدند.اغلب توصیه می شود در حالت مبتدی اندازه چوب اسکی کمی بالاتر از بینی اسکی سوار در حالت ایستاده باشد.در انتخاب چوب اسکی عواملی از جمله قد و وزن اسکی سوار حائز اهمیت است. کاپشن اسکی : یکی از مهمترین تجهیزات و لوازم اسکی آن هم در فضای سرد و برخی محیط، کاپشن مخصوص اسکی است که دمای بدن را در حالت مطلوبی قرار می دهد و دیگر نیازی به پوشیدن لباس فراوان برای گرم کردن نیست.

تجهیزات در این ورزش به دو دسته لباس اسکی و وسایل اسکی یا همان ست اسکی تقسیم می­شود. قیمت ست کامل لوازم اسکی بین 400 تا 1500 دلار متفاوت است. واقعاً می چسبد، یک روز کامل اسکی بعدش هم یک کاسه سوپ داغ کنار شومینه. زیره کفش اسکی مهمترین قسمت کفش اسکی می باشد ، زیرا اصلی ترین محل تماس کفش با فیکس می باشد در نتیجه زیره کفش باید متناسب با فیکس باشد. در زمان تهیه چوب اسکی حتما فیکس متناسب را هم تهیه نمایید. در این مورد تصویری موجود است که روی سنگ حجاری شده و مربوط به نهصد سال قبل است که یک اسکی کننده را نشان می دهد. کفش های سالامون به بخش هایی چون کفش های اسکی، کوهنوردی، دو، پیاده روی و معمولی دسته بندی می شوند که ما در اینجا کلکسیونی از نمونه های زیبا و با کیفیت کفش های اسکی اسنوبرد و آلپاین را برایتان آورده ایم.