راهنمای خرید بوت اسکی

از نظر پزشکی برای جریان سریع و مطلوب خود در پا باید از جوراب های مناسب استفاده کرد که همچنین در ورزش اسکی استفاده از جوراب مناسب برای گرم نگاه داشت پاها اهمیت زیادی دارد. همچنین برخی افراد به دلیل سرمای زیاد پیست، در کنار کناه ایمنی از کلاه بافتنی نیز در زیر آن استفاده می کنند که این امر برای گرم نگاه داشتن سر بسیار مناسب است. اسکی باز با استفاده از این دسته ها می تواند خود را در زمین صاف به سمت جلو هل بدهد و سرعت زیادش را در سرازیری ها کنترل کند. بیشتر بوت های اسکی از دو قطعه مستقل تشکیل شده اند: یک پوسته بیرونی پلاستیکی سخت که ساختار و استحکام را فراهم می کند و یک آستر قابل جابجایی که راحتی، پشتیبانی و عایق را ارائه می دهد.

برای انجام هر ورزشی باید ابتدا آن را بصورت دقیق و اصولی بشناسیم و بررسی کنیم که این ورزش از ورزش های مورد علاقه ما می باشد یا خیر. این مورد ساده نیست که اندازه بوت خود را بگیرید و آن را با سایز Mondo (نامگذاری اندازه بوت اسکی) در نمودار مطابقت دهید. شلوار اسکی نیز اغلب بصورت ست با کاپشن خریداری می شود که مناسب تر است. اسکی شامل دو صفحه ی باریک و بلند میباشد که به هریک از پاهای اسکی باز با استفاده از فیکساسیون بسته می شود. وسایل جانبی اسکی شامل وسایلی هستند که مختص ورزش اسکی میباشد و پس ازآموزشهای لازم برایانجام این ورزش باید از آن ها استفاده کرد. پاشنه و پنجه شما باید با نقاط جلو و عقب کفش در جلو انگشتان و پشت پاشنه در تماس باشد این به این معنی است که پاها را نزند و نیز به پاشنه فشار نیاورد و در عین حال قوزک پا را به خوبی در بربگیرد که با بستن بندهای کفش قوزک پا را در جای خود نگه دارد.

چفت کفش اسکی برای ثابت نگه داشتن پا در کفش اسکی و همچنین تنظیم نرمی و سفتی کفش می باشد. فوم نرمتر در حین اسکی پا و ساق شما را به خوبی نگه نمیدارد و ممکن است به مرور زمان به پاهای شما صدمه بزند. نوعی موم یا وکس در لباسهای اسکی، وجود دارد که سبب حفظ وضعیت فرد در اسکی میشود، ولی با گذشت زمان مواد صمغی و پوشاننده اسکی ها پیشرفت کرد و در بسیاری از اسکی ها، دیگر از وکس استفاده نشد. جهت حفظ تعادل در این ورزش باید از وسیله ای به نام باتوم استفاده کرد. پس از گذشتن از پیچ زانوها و میان تنه را خم کنید؛ این کار به هدایت چوب های اسکی کمک میکند. برای شروع جستجوی خرید بوت، انتخاب فلکس مناسب باید اولین مرحله از شروع کار ما باشد.

فلکس ضریبی است که مقدار انعطاف زاویه ساق کفش را با پنجه کفش را مشخص می­کند. لوازمی که برای افراد حرفه­ای کاربرد دارد معمولا خشک هستند و انعطاف بسیار کمی دارند چرا که نیاز است حرکاتی با دقت بالاتر را انجام دهند، اما برای یک فرد مبتدی باید لوازم به گونه­ای باشند که بیشترین انعطاف را داشته باشند تا فرد کارآموز بتواند پس از انجام اشتباهات متمادی در نهایت مهارت خود را در انجام حرکات افرایش دهد. بسیاری از وسایل برای استفاده مبتدیان و افراد حرفه ای متفاوت است. چکمه های اسکی سبک و بسیار انعطاف پذیر باید در تور استفاده شوند. چوب اسکی های مبتدی دارای گیره های ریزی برای اتصال به برف هستند که در حفظ تعادل اسکی باز بسیار موثر است. برف تازه مقاومت بیشتری دارد پس شما باید وزن خود را روی چوب های اسکی بیاندازید تا بتوانید حرکت کنید. با افزایش سختی به مدلهای متوسط، پیشرفته و خبره، بوتی برای شما به ارمغان میآورد که آنقدرها هم زیبا نیست، اما توانایی های شما را با کارایی بیشتری به فیکس و چوب اسکی منتقل میکند.