خصوصیات کفش اسکی مناسب

هر چه تعداد چفت های کفش اسکی بیشتر باشد امکان تنظیم سفتی کفش بیشتر می شود ولی الزاما تعداد چفتها تعیین کننده این موضوع نیست بلکه جای قرارگیری چفت ها نیز مهم است . این بند قسمت بالایی را به خوبی در جای خود قفل می کند تا به پتانسیل عملکرد کامل بوت شما کمک کند و با وزن کمتر و راحتی بیشتر نسبت به اضافه کردن سگک پنجم کارایی بوت را افزایش می دهد. اگر به چوب اسکی دقت کرده باشید حتما دیده اید که ابتدا و انتهای چوب نسبت به قسمت میانی آن عریض تر هستند. و قابلیت پیچیدن در شعاع ۱۲ متری از خصوصیات این نوع چوب است و وزن سنگین تر این چوب نسبت به سایر چوب های اسکی مزیتی است که به سختی در برف فرو می رود و برای اسکی در پیست های مارپیچ بسیار مناسب است. این نوع از چوب اسکی مناسب برای اسکی کردن خارج پیست است.

معمولا چوب های اسکی در ۷ نوع مخصوص، به منظور اسکی کردن ساخته و تولید می شوند که به هر یک از آنها خواهیم پرداخت. این چوب ها از سرعت بالایی برخوردارند و موارد استفاده از آنها در مسابقات اجرای حرکات سریع در فضای تعین شده پیست است. این چوب برای اسکی کردن در پیست های مارپیچ و طولانی ساخته شده اند . اسکی مارپیچ بزرگ یکی از رشته های مسابقاتی ورزش اسکی است که این چوب ها به منظور اسکی در این پیست ها ی مربوط به این رشته مورد استفاده قرار می گیرد. چوب های اسکی قدیمی از جنس چوب ساخته می شدند اما با پیشرفت تکنولوژی محققان به گونه ای از مواد دست یافتند که در ساخت چوب اسکی جایگزین مناسب برای چوب است وی باز انجام این ورزش را لذت بخش از گذشته برای اسکی بازان و علاقمندان این ورزش کرده است. این چوب ها نسبت به سایر چوب های اسکی کوتاه تر و سبک ترند و عبور از پیچ هایی با شعاع ۱۸ متر بوسیله این چوب بسیار آسان است.

چوب اسکی مخصوص آماتورها نسبت یه سایر چوب های اسکی از کوتاهی، سبکی و انعطلف پذیری بیشتری یرخوردار است به این جهت که اسکی کردن برای این افراد آسان تر باشد. این چوب رایج ترین نوع در میان چوب های اسکی است و برای اسکی بازانی است که از مهارت متوسطی در اسکی کردن برخوردارند مناسب است. لباس های اسکی مانند کاپشن، شلوار، کلاه و دستکش به دلیل امکان انتقال بیماری مجوز اجاره را از سمت وزارت بهداشت دریافت نکرده اند. عمدتآ این نوع از چوب اسکی در فروشگاه های لوازم و تجهیزات اسکی به وفور یافت نمی شود. مهمترین ابزار برای اسکی کردن استفاده از چوب مخصوص اسکی است که حاوی یک جفت چوب بلند و باریک است که در پای اسکی باز نصب می شود. اسکی کردن خود دارای قانون قواعد و تجهیزاتی است که بدون رعایت اصول و داشتن تجهیزات مورد نیاز لذت بردن از انجام آن ممکن نخواهد بود.

درست است که قیمت ست لوازم اسکی ممکن است برای شما هزینه بر باشد، ولی حتی برای داشتن یکروز تفریح سالم و لذت بخش، ایمنی و سلامت جسم شما در درجه اول اهمیت قرار دارد. نکته حائز اهمیت دیگری که برای اسکی سواری باید به آن توجه کرد آن است که معمولا مکان هایی که برای این کار مناسب هستند به دور از نقاط مسکونی واقع شده اند. معمولا اسکی بازان حرفه ای از این نوع چوب برای مسابقات مربوط به این رشته بهره می گیرند. چوب های اسکی چند منظوره معمولا برای گذشتن از پیچ هایی با شعاع ۲۰ الی ۱۶ متر مناسب هستند. اگر شما به چوبی نیاز دارید که بتوانید در هر شکلی اسکی بازی کنید چوب اسکی چند منظوره بهترین انتخاب خواهد بود. برای شروع جستجوی خرید بوت، انتخاب فلکس مناسب باید اولین مرحله از شروع کار ما باشد.