خصوصیات کفش اسکی مناسب

انتخاب از برندهای معتبر، ایمنی استفاده از وسایل را بالاتر می­برد چرا که در طول سال­های متمادی ورزشکاران زیادی در سطوح مختلف از آن استفاده کرده­اند، انتخاب مارک­های معمولی برای هیچ کدام از سطوح مهارتی توصیه نمی­شود. کلاه اسکی در سه نوع عرضه می­شود: کلاه کامل، کلاه فک­دار و کلاه معمولی با پوشش گوش. اینها برای اکثر اسکی بازان با عرض پاهای معمولی ایده ال است. طول، عرض، حجم، و مشخصات زیر پا باید شماره گیری شود تا بوت ایده ال شما باشد. در زیر انعطاف پذیری مختلف کفش های اسکی آورده شده است. نکته اصلی این است که هر برند بوت اسکی خود را با شکل، تناسب و ویژگی های منحصر به فردی می سازد. لایه متحرک داخل کفش که از فوم و الیاف ساخته میشود نقش اصلی در محافظت کردن از پای ورزشکار در برابر لا یه سخت بیرونی کفش اسکی می باشد.

با کفش های کوه اسکی قادر خواهید بود که کوه نوردی، یخ نوردی و اسکی کنید اما با کفش های دوپوش کوه نوردی قادر به اسکی کردن نخواهید بود. یک بوت سفت قدرت را بسیار کارآمد منتقل می کند تا زمانی که فیکس و چوب اسکی قادر به پاسخگویی به این ورودی ها باشند. پس از استفاده کفش ها را خشک و با سگک بسته نگهداری کنید. داشتن لوازم اسکی مناسب به شما در لذت بردن از این ورزش کمک می کند. بیشتر بوت های اسکی از دو قطعه مستقل تشکیل شده اند: یک پوسته بیرونی پلاستیکی سخت که ساختار و استحکام را فراهم می کند و یک آستر قابل جابجایی که راحتی، پشتیبانی و عایق را ارائه می دهد. افراد آگاهی برای اجاره دادن چوب اسکی شما را راهنمایی خواهند کرد و لوازمی که برای مبتدیان مناسب هستند را به شما ارائه می دهند. لوازمی که برای افراد حرفه­ای کاربرد دارد معمولا خشک هستند و انعطاف بسیار کمی دارند چرا که نیاز است حرکاتی با دقت بالاتر را انجام دهند، اما برای یک فرد مبتدی باید لوازم به گونه­ای باشند که بیشترین انعطاف را داشته باشند تا فرد کارآموز بتواند پس از انجام اشتباهات متمادی در نهایت مهارت خود را در انجام حرکات افرایش دهد.

لوازمی مانند کفش اسکی مناسب چوبی اسکی ،باتوم اسکی و حتی باربند اسکیبرای حمل و نقل راحت تر به شما کمک شایانی می کند. این شاخص معیار مهمی است و انتخاب تناسب آن به درستی انجام حرکت پهلو به پهلو هنگام پایین آمدن از کوه را برای شما لذت بخش می کند اما بوتی که خیلی گشاد باشد بر عملکرد شما تأثیر منفی می گذارد. برای کسانی که پاهای باریکی دارند یا به دنبال بوت های پرفورمنس با تناسب دقیق تر هستند، در محدوده 96-98 میلی متری می توانند اقدام به خرید بوت نمایند. آستر بوت اسکی از فوم ساخته شده است و به مرور زمان با پاهای شما قالب می گیرد، بنابراین بهتر است با یک تناسب بسیار خوب شروع کنید و آنها را بپوشید. اگر خیلی منطقه ای که می روید بسیار سرد است، اضافه کردن یک لایه میانی روی لباس های پایه پیشنهاد می شود.

اگر کفش خودتان را بخرید، بسیار راحت تر خواهید بود و از این تجربه بیشتر لذت خواهید برد. کفش های سخت تر چهار سگک دارند و برای اسکی دقیق ترند اما علااوه بر وزن بیشتر به دلیل ساق بلندتر و انعطاف کمتر صعود با آنها دشوار تر است. فوم های شکل پذیر دو دسته هستند یک دسته که با گرمای پا بعد از یک یا دوبار پوشیدن شکل پا را به خود میگیرند و دیگری با گرمای اضافی حالت پا را بخود گرفته که با تجهیزات خاص این امر ممکن می شود. اقلام لباس و پوشاک را خودتان از فروشگاه لوازم اسکی باید تهیه نمایید. اگر برخی از اقلام ضروری مانند(اسکی، چوب، کلاه ایمنی و غیره) که در زیر ذکر شده است را ندارید، می توانید آنها را در اکثر استراحتگاه های اسکی اجاره کنید.