تفاوت کفش اسکی و کفش کوه اسکی – فروشگاه لوازم و تجهیزات کوهنوردی کبود اسپرت

زیره کفش اسکی مهمترین قسمت کفش اسکی می باشد ، زیرا اصلی ترین محل تماس کفش با فیکس می باشد در نتیجه زیره کفش باید متناسب با فیکس باشد. قبل از خرید به پاسخ این سوال بیاندیشید که معمولا 80 تا 90 درصد زمان خود را در چه مکان­های برفی می­گذراندید، اینکه همواره به پیست اسکی می­روید یا در زمین­های برفی اطراف محل زندگی تمرین می­کنید، می­تواند در هنگام خرید بر انتخاب شما تأثیرگذار باشد، چرا که هر نوع محیطی، لوازم خاص خود را دارد. بیش از نیمی از حوادث که در ارتفاعات اتفاق می افتد مربوط به اسکی بازان است که آماده نبودن بدن از مهمترین دلایل بروز آن به شمار می رود.انجام ورزش هایی که در آن پا حرف اول را می زند نظیر اسکی، بدون تمرینات قبلی باعث تجمع اسیدلاکتیک و اسپاسم عضلات ناحیه ساق پا پس از نیم ساعت می شود.

ست اسکی یا لوازم جانبی اسکی آن دسته از وسایلی است که مختص ورزش اسکی است که شامل چوب اسکی، فیکس، باتوم، کفش اسکی و کلاه ایمنی می شود. بوت اسکی هم می شود از ایستگاه اسکی تهیه و اجاره کرد، اما این را اصلا به شما توصیه نمی کنیم. برای تهیه کفش مناسب باید به سایز و فلکس کفش توجه داشته باشید. ست اسکی و وسایل جانبی نظیر چوب اسکی، باتوم، کفش و کلاه ایمنی و کلاه بافت از دیگر لوازم اسکی هستند که اسکی باز باید در انتخاب آنها دقت لازم را کند. اگر کفش خودتان را بخرید، بسیار راحت تر خواهید بود و از این تجربه بیشتر لذت خواهید برد. اگر دقت برای شما مهم است، چکمه های باریک تری را انتخاب کنید. برای خرید لوازم اسکی در بخش پوشاک، ورزشکار باید در انتخاب لباس، شلوار، دستکش، جوراب و عینک اسکی دقت لازم را بکار ببندد تا با در نظرگرفتن سطح خود اعم از مبتدی تا پیشرفته موارد مورد نظر را تعیین کنند.

تجهیزات در بخش پوشاک اسکی به کاپشن اسکی، شلوار اسکی، جوراب اسکی، دستکش و عینک اسکی تقسیم می شوند. برای اسکی و اسنوبرد نیاز به لوازم و پوشاکی چون چوب اسکی ، کفش اسکی ، کلاه و هلمت ، باتوم ، عینک ، کاپشن ، جوراب و دستکش دارید که برند دکتلون برای برطرف نمودن تمامی نیاز های شما اندیشیده و محصولاتی متنوع با بهره مندی از بهترین الیاف و متریال ، تکنولوژی های به روز و دارای گواهی از معتبرترین مراکز استاندارد اسکی و اسنوبرد طراحی و تولید نموده تا تجربه ای ایمن و حرفه ای را از اسکی کردن در ذهنتان باقی بگذارد. در زمان صعود سگک کفش ها را برای راحتی می توان شل تر بست ولی این کار نباید باعث نفوذ برف و یا لقی بیش از حد شود چون سایش پوست پا با پوش داخلی می تواند منجر به تاول گشته و در دراز مدت تغییر شکل و یا استخوان اضافی ایجاد نماید.

اسکی از جمله ورزش های پرطرفدار فصل سرماست که با تهیه وسایل و تجهیزات مناسب می توان لذت انجام آن را دوچندان کرد. ممکن است بخواهید لوازم اسکی را به صورت یکجا انتخاب کنید و یا به صورت تکی این لوازم را به تدریج تهیه نمایید، بهتر است عجله نکنید و این کار را با افزایش شناخت خود و به تدریج انجام دهید. هر کدام از لوازم اسکی به صورت جداگانه قابلیت ارتقاء دارند، به صورت مثال ابتدا لازم است چوب اسکی در سطح مبتدی داشته باشید اما در اثر تمرینات مکرر، نیاز باشد مدل حرفه­ای­تر این وسیله را تهیه نمایید، یا کفش­هایی که برای افراد تازه کار طراحی شده دارای ایمنی بالاتری است که پاهای فرد پیچ نخورد و یا آسیب نبیند، به مرور که میزان مهارت افزایش می­یابد و پاها قوی­تر می­شود، مدل­های حرفه­ای برای استفاده­ مناسب خواهند بود، بنابراین می­توان به تدریج هر کدام از لوازم را با توجه به افزایش مهارت ارتقاء داد.