بزرگترین فروشگاه اسکی و اسنوبرد ایران – فروشگاه اینترنتی تودید

از آن جایی که لوازم اسکی نسبت به سایر ورزش ها هزینه بر است، بازار استوک لوازم اسکی رونق خوبی دارد و بسیاری برای تهیه لوازم اسکی به این بازار مراجعه میکنند تا جنس های دست دوم و یا محصولاتی که در فروشگاه به فروش نرفته اند را با قیمتی مناسب تهیه نمایند. برای اسکی و اسنوبرد نیاز به لوازم و پوشاکی چون چوب اسکی ، کفش اسکی ، کلاه و هلمت ، باتوم ، عینک ، کاپشن ، جوراب و دستکش دارید که برند دکتلون برای برطرف نمودن تمامی نیاز های شما اندیشیده و محصولاتی متنوع با بهره مندی از بهترین الیاف و متریال ، تکنولوژی های به روز و دارای گواهی از معتبرترین مراکز استاندارد اسکی و اسنوبرد طراحی و تولید نموده تا تجربه ای ایمن و حرفه ای را از اسکی کردن در ذهنتان باقی بگذارد. چوب اسکی صحرایی در مقایسه با سایر اسکی ها باریکتر و سبکتر است و کفش سبکی دارد بدین دلیل که مسافت زیاد است و نحوه ی اتصال آن از ناحیه پنجه پا به اسکی می باشد.

کفش های سالامون به بخش هایی چون کفش های اسکی، کوهنوردی، دو، پیاده روی و معمولی دسته بندی می شوند که ما در اینجا کلکسیونی از نمونه های زیبا و با کیفیت کفش های اسکی اسنوبرد و آلپاین را برایتان آورده ایم. ورزش اسکی در سال ۱۳۲۵ که باب روابط بازرگانی ایران و اروپا باز شد مجددا رونق پیدا کرد و بعد از آن وسایلش را به ایران وارد کردند. وسایل اسکی را در سال های ۱۳۲۹ و ۱۳۲۰ بخاطر درگیر شدن جنگ جهانی دوم به ایران وارد نکردند، به همین منظور ورزش اسکی پیشرفت چندانی نداشت. وجود برف باعث محدود شدن دید انسان میشود، برای این منظور می توانید از عینک اسکی استفاده کنید که موجب دید بهتر و فیلتر اشعه UV خوشید می شود. اسکی بازان در بعضی مواقع سرمای بیشتری را احساس می کنند، به این منظور از کلاه بافتنی در کنار پوشش خود استفاده می کنند تا از سرما در امان باشند.

این مسابقه اسکی دارای مسافت ۵۰ کیلومتر میباشد و معمولاً می توانید در سطح زمین از فراز و نشیب تپه ها اسکی کنید. معمولاً قهرمانان تله مارک روی پاشنه پایشان نمی ایستند. اولین چیزی که اسکی بازان آزاد به دنبال آن هستند، چکمه ای انعطاف پذیر با بالشتک در پاشنه است که فرود اسکی باز پس از پرش را راحت تر می کند. بوت اسکی هم می شود از ایستگاه اسکی تهیه و اجاره کرد، اما این را اصلا به شما توصیه نمی کنیم. اِسکی متشکل از دو دسته اصلی میباشد که در اسکاندیناوی، نوع قدیمی تر آن وجود داشته به گونه ای که اتصالات پاشنه اش رها و آزاد است و تخته اش را به پنجه چکمه اسکی باز وصل می کنند، نه به پاشنه اسکی باز. از لباس هایی که در ورزش اسکی مورد استفاده قرار میگیرد می توان به دستکش اسکی، کاپشن و شلوار اسکی، کلاه اسکی، عینک اسکی و کفش اسکی اشاره کرد.

یکی از حساس ترین بخش های بدن در ورزش اسکی، دستکش اسکی است که از دست ها در معرض خطر یخ زدن و سرما محافظت میکند. کاپشن و شلوار اسکی باید کاملا با سایز بدن هماهنگ باشد. بوت اسکی مهمترین قطعه در تجهیزات اسکی شما است. به دلیل محیط و همچنین ماهیت اسکی که بسیار سریع و باهیجان انجام می شود، نیازمند تجهیزاتی همچون تجهیزات خاص و پوشاک گرم و کاملاً استاندارد می باشد. اسکی شامل دو صفحه ی باریک و بلند میباشد که به هریک از پاهای اسکی باز با استفاده از فیکساسیون بسته می شود. کاپشن و شلوار تنگ باعث میشود که حرکت اسکی باز محدود شود و کاپشن و شلوار گشاد موجب نفوذ سرما به آن میکند. اسکی بدون پیست در واقع ، اسکی روی پیست برفی نیست که دست نخورده باشد. از قدیمی ترین ها و پرطرفدارترین نوع اسکی می توان به اسکی روی یخ اشاره کرد که با گذشت زمان سبب شد تا اسکی روی چمن، شن و اسکی روی آب بوجود آید.