انواع اسکی و تجهیزات آن را بشناسید – فاموزون

با سرد شدن دوباره بپوشید. برای اجاره کفش اسکی بهتر است آن را برای مدتی بپوشید تا پس از گرم شدن پا از مناسب بودن اندازه آن مطمئن شوید. هرچه سطح فنی اسکی باز بالاتر باشد، قسمت عقب کفش اسکی باید سفت و سخت تر باشد تا امکان انتقال انرژی کارآمدتر از پاها به اسکی باز فراهم شود. رشته های فلزی بکار رفته در کف و لبه چوب اسکی قابلیت تاثیر گذاری زیادی در نوع حرکت اسکی باز دارد. کلهر میگوید آموزش این رشته مقطعی نیست اما مدت آن به خود فرد بستگی دارد، برخی با دو یا سه جلسه، دوره خود را ادامه نمیدهند و برخی نیز برای اصلاح تکنیکها آموزش مداوم دارند. با این حساب شمار اسکی بازان در این شرایط اقتصادی روز به روز کم و کمتر میشود و پر بیراه نیست اگر این رشته ورزشی را در شمار ورزشهای لوکس دانست. اگرچه امسال هنوز پیستهای اسکی بازگشایی نشدهاند اما پیست اسکی توچال هزینه بلیط خود را ۱۸۰ هزار تومان اعلام کردهاند و پیستهای اسکی دربندسر و دیزین نیز بلیتی بالای ۲۰۰ هزار تومان دارند.(به طور مثال بلیت تمام وقت دربندسر امسال ۲۴۴ هزار تومان است) علاوه بر اینها بر اساس نرخ مصوب هزینه اجاره تجهیزات اسکی (برای آنها که خودشان وسیله ندارند) با یک جمع بندی سر انگشتی میتوان به رقمی برای یک روز اسکی کردن رسید که از عهده عموم جامعه بر نمیآید.

البته همه اینها این موارد فرض را بر این میگذارد که خانمها طرح های گرافیکی را ترجیح میدهند، پاهای کوچکتری دارند و بوت های انعطافپذیرتر میخواهند، که اغلب نیاز بانوان می باشد. اما با رشد چشمگیر اسکی در بک کانتری و کانتری و به طور کلی توجه بیشتر به وزن در دنیای تجهیزات اسکی توجه به بوت های سبک وزن افزایش یافته است. با کفش های کوه اسکی قادر خواهید بود که کوه نوردی، یخ نوردی و اسکی کنید اما با کفش های دوپوش کوه نوردی قادر به اسکی کردن نخواهید بود. شما نمی توانید همان ابتدا روی کوه اسکی کنید؛ اول باید روی سراشیبی ها تمرین کنید. 1. یک کفش کوه اسکی مناسب و کارا میباید در قسمت پشت و جلو ساق مستحکم و سفت باشد و بخوبی فشارها و دستورات عملی کوه نورد را منتقل کند ودر عین حال مفاصل متناسب با زمان صعود و فرود، به میزان کافی بتواند خم شوند.

برخلاف اسکی آلپاین که به وسیله دو چوب اسکی و دستی انجام می­شود، در اسکی اسنوبرد پاها روی یک چوب ثابت می­شوند. یکی از هوشمندانهترین کارهایی که اسکی سواران حرفهای انجام میدهند پوشیدن گتر مخصوص کوهنوردی زیر کفش اسکیشان است. این افراد می­توانند بیشترین کمک را برای خرید لوازم اسکی به شما انجام دهند، چرا که به صورت کامل بر موقعیت واقف بوده و لوازم کاربردی آن را می­شناسند. از آنجایی که پیستهای اسکی در ارتفاعی بالاتر از سطح دریا قرار دارند امکان افت فشار وجود دارد به همین دلیل افراد باید نسبت به تهیه مواد قندی اقدام کنند. انگشت خود را بالای فیکساتور قرار دهید و وزن خود را به پاشنه پا انتقال دهید. SNS (Salomon Nordic System) : مدلهای جدید بایندینگ SNS امکاناتی مثل قرار دادن 2 نقطه اتصال برای کنترل بیشتر دارند.

NIS (Nordic Integrated System) : این مدل بایندینگها به سادگی به کفش و اسکیت شما متصل میشوند. مقدار خمیدگی اسکیت تأثیری کاملا مستقیم بر روی کیفیت اسکی سواری دارد. اما اگر بعضی وسایل اصلی را از کمپینگ های اسکی کرایه کنید، بقیه موارد را می توانید با قیمت مناسب تری تهیه نمایید. در طراحی بعضی از اسکیتها قسمت کمر و میانهی اسکیت باریکتر طراحی شدهاست در حالیکه در برخی دیگر به خاطر افزودن امکان لبهای سخت در هنگام حرکت قسمت کمر اسکیت پهنتر طراحی شدهاست. تغذیه و هزینههای پیست دیگر مواردی است که افراد باید آنها را در نظر بگیرند. کفش اسکی یکی دیگر از مهمترین لوازم اسکی است که در هنگام اجاره باید به آن توجه داشته باشید. در هنگام انتخاب کفش اسکی فقط به راحتی پاهایتان داخل آن دقت کنید. در گذشته، بوت های سبکتر نیاز به نگهداری بیشتری داشتند و گاهی اوقات با نگهداری دقیق جورابی در داخل بوت مشکل داشتند.