انواع اسکی و تجهیزات آن را بشناسید – فاموزون

در این وضعیت خیلی راحتتر روی لبه می روید. به هر سمتی که می خواهید پیچ بزنید. با یک جفت کفش هماهنگ شده با پاهایتان مسلما اسباب تجربه یک اسکی مطمئن و لذت بخش را در اختیار خواهید داشت. ورزش اسکی در سال ۱۳۲۵ که باب روابط بازرگانی ایران و اروپا باز شد مجددا رونق پیدا کرد و بعد از آن وسایلش را به ایران وارد کردند. برترین ها: علاقه مدیران سالامون «Salomon» به ورزش هایی چون کوهنوردی و اسکی، آنها را واداشت تا به تولید تجهیزات این ورزش های هیجان انگیز بپردازند. برای اینکه قادر باشید پاهایتان را فرمان دهید باید از بالا تنه استفاده کنید. پس سعی کنید از لبه چوب استفاده کنید. هر پیست اسکی یک رنگ دارد پس همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفته شده است به رنگ ها توجه کنید؛ سبز آسان ترین است، بعد آبی، قرمز و سیاه از همه سخت تر است.

تجهیزات ورزش اسکی، متشکل از دو دسته لباس اسکی و وسایل اسکی یا همان ست اسکی می باشد. بعضی از تاریخ نویسان عقیده دارند که حتی مبدأ و پیدایش اسکی به عهد حجر باز می گردد و حجاری هائی پیدا شده که بشر را در حال اسکی کردن نشان می دهند. پیشرفت میکند و کیفیت کاربردی کفش ها افزایش پیدا میکند . اگر در ابتدای کار هستید، لازم است لوازم مربوط به سطح مبتدی را انتخاب کنید چرا که این لوازم برای افزایش مهارت شما طراحی شده­ که اصولا نسبت به لوازم حرفه­ای دارای قیمت پایین­تری هستند، پس از افزایش مهارت خود می­توانید لوازم حرفه­ای­ را برای استفاده انتخاب نمایید. لوازمی مانند کفش اسکی مناسب چوبی اسکی ،باتوم اسکی و حتی باربند اسکیبرای حمل و نقل راحت تر به شما کمک شایانی می کند. در سال های اخیر جنس لاستیک زیره کفش تغییر کرده تا از یخ زدگی زیره جلوگیری شود.

کارکرد دیگر آن بازکردن چوب اسکی در مواقع اضطراری (مثل زمین خوردن) اسکی باز برای جلوگیری از آسیب احتمالی است. پای اسکی باز را در بر می گیرد و کلیه نیروی هدایت را از پاها به اسکی ها از طریق بندی اسکی منتقل می کند. با کاشتن باتوم ها در ابتدای هر راند اسکی و شروع هر حرکت ریتم خود را به دست آورید. دست خود را از زیر بند به روی آن بیاورید، سپس دست خود را پایین آورده تا به درستی در جا دستی قرار گیرد. لوازم انتخابی را امتحان کنید، وسیله­ای که احساس راحت­تری با آن دارید، در اولویت قرار دهید چرا که در نهایت شما می­خواهید از آن استفاده کنید. شانه سمت دره شما باید همیشه پایین تر از شانه سمت کوه باشد. بستن چوب به پا و سرخوردن از کوه! مراقب باشید برف های روی کفش اسکیتان را پاک کرده باشید (بستن فیکساتور راحت تر می شود).

کفشها را به راحتی در اطراف عضلات خود محکم کنید اما در بالای قسمت پشتی پای خود محکم نباشد تا جریان خون را به سمت انگشتان پا محدود نگردد. برای یادگیری وقت بگذارید و مستقیما به بالای پیست نروید. اغلب برای این که کاپشن های اسکی در محیط های برفی به خوبی دیده شوند بهتر است رنگ هایی به غیر از سفید بپوشید. پس این نکته را در انتخاب چوب اسکی حتما در نظر داشته باشید. عامل مهم دیگری که باید در انتخاب چکمه های اسکی در نظر بگیرید، انعطاف پذیری یا سفتی چکمه است. چکمه های تلمارک مخصوص این ورزش است، چکمه های تلمارک به دلیل انعطاف پذیری بالا، در اندازه های نیم سایز بزرگتر از چکمه های اسکی آلپاین انتخاب می شوند. این یک ورزش عالیست. ابتدا در یک سطح صاف بیازمایید. جواب : البته با چوب اسکی نه بلکه با کفش اسکی کمتر در برف فرو می رویم.