انتخاب کفش اسکی

برای اکثر اسکی بازان متوسط و پیشرفته نیاز است که جورابی با پا مطابقت داشته باشد، بنابراین اگر در ابتدا احساس راحتی نکردید زیاد نگران نباشید (اما مطمئن شوید که بیش از حد محدود کننده نیست یا انگشتان پا به پوسته سخت بوت فشار داده نمی شود). بیشتر بوت های اسکی از نظر فنی یونیسکس هستند، اما تعداد زیادی از تولیدکنندگان انواع مدلهای کلیدی خود را برای زنان تولید کرده اند. بوت های سالامون دارای کیفیت و تنوع بالایی هستند که تاکید را بر راحتی و ضخامت کفش برای جلوگیری از نفوذ سرما می گذارند. خود کلمه «اسکی» از کلمه ایسلندی scidth می آید که معنی«کفش برف» را می دهد. همچنین توصیه میشود مبتدیان از چوب اسکی هایی با گودی بیشتر و سطح نرم تر استفاده کنند. هر قدر تعداد برای اتصال قطعات استفاده شده بیشتر باشد، عمر مفید و کارایی کفش طوالنی تر خواهد بود.

برای اسکی روی برف های نکوبیده و نرم بایستی از صفحه اسکی های سفت تر استفاده کنید. اما اگر میخواهید با هیجانی بیشتر اسکی کنید و در این ورزش مهارت دارید میتوانید از چوب اسکی های حرفهای استفاده نمایید. هر چه تعداد چفت های کفش اسکی بیشتر باشد امکان تنظیم سفتی کفش بیشتر می شود ولی الزاما تعداد چفتها تعیین کننده این موضوع نیست بلکه جای قرارگیری چفت ها نیز مهم است . اگر سطح فنی خوبی دارید و به طور مرتب در دامنه های نامرتب و نامنظم اسکی می کنید، چکمه های آزاد را با انعطاف پذیری بالا (حدود 100 تا 120) و عرض بوت متوسط 100 میلی متر انتخاب کنید. پس از یک پروژه 5 ساله، در سال 1980 سری SX از بوت های اسکی سالامون معرفی شدند. علاقه مدیران سالامون «Salomon» به ورزش هایی چون کوهنوردی و اسکی، آنها را واداشت تا به تولید تجهیزات این ورزش های هیجان انگیز بپردازند.

کفش های سالامون به بخش هایی چون کفش های اسکی، کوهنوردی، دو، پیاده روی و معمولی دسته بندی می شوند که ما در اینجا کلکسیونی از نمونه های زیبا و با کیفیت کفش های اسکی اسنوبرد و آلپاین را برایتان آورده ایم. می توانید پای خود را با ترسیم طرح کلی آن روی یک تکه کاغذ یا علامت گذاری پایین پاشنه پا و بالای انگشتان پا اندازه بگیرید. البته با توجه به پيشرفت لوازم و ادوات مربوط به اسكى مشكل بدست آوردن اندازه كف پا بوسيله دستگاههايى كه امروزه در تمامى فروشگاهها وجود دارد رفع گرديده و سايز پاى شما را به ميليمتر گزارش ميكند. قیمت لباس اسکی و دیگر لوازم اسکی در ایران اسپورتر به طور کاملا مناسب و با کیفیتی بالا به مشتریان ارائه می شود. کفش های اسکی متفاوت دارای لایه های داخلی متفاوتی می باشند ، برای مثال در کفش های اسکی مبتدی تر راحتی پا در لایه داخلی بیشتر بوده بطوریکه لایه داخلی ضخامت بیشتری دارد.کفش اسکی های متوسط و حرفه ای دارای لایه قابل شکل پذیر با گرمای پا هستند که فوم داخلی با گرمای پا شکل پا را بخود میگیرد.

اما مهمتر از همه این است که بسیاری از بوت های مخصوص زنان دارای درجه انعطاف پذیری پایین تری هستند که آنها را نرم تر می کند. اگر زانوهای متمایل به هم دارید ساق کفش اسکی ها را طوری تنظیم کنید که رو به طرف خارج متمایل گردند و اگر زانوهایی دور از هم دارید که به سمت خارج بدن تمایل نشان می دهند کفش اسکی ها را طوری تنظیم کنید که به طرف داخل، پاها را متمایل کنند. جوراب های اسکی مدرن نشان دهنده پیشرفت های ایجاد شده در فناوری بوت است. جالب است بدانید اولین چوب های اسکی تا آنجا که به خاطر می آید ، چارچوب خمیده ای داشته که از استخوان حیوانات درست می شده و آن را با تسمه چرمی بپا نگاه می داشتند.