انتخاب کفش اسکی

علامت سوال بزرگ این است که چقدر وزن بر دوام طولانی مدت تأثیر می گذارد. در مجموع فلکس کفش اسکی نقش مهمی در انتقال وزن و نیرو به اسکی ها دارد . در بعضی از کشورها در سال های اخیر، اقدام به ایجاد پیست های اسکی مصنوعی کرده اند. رابط عقب قسمتی از کفش اسکی که در قسمت عقب، به فیکساتور متصل می شود. هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگی های الزامی، روش آزمون و نشانه گذاری کفش های اسکی است که دارای سیستم فیکساتور اسکی آلپاین متصل به پاشنه و پنجه پا بوده و بستگی به ابعاد و طرح رابط ها دارد. برای سیستم های فیکساتور اسکی که عملکرد آن بدون در نظر گرفتن شکل کف می باشد، یا در الزامات ابعاد کف آن اختلاف دارد، دستیابی به درجه ای از ایمنی مطلوب مطابق با این استاندارد، ضروری نیست.

در مورد مراجع بدون تاریخ چاپ و یا تجدید نظر، آخرین چاپ و یا تجدید نظر آن مدارک الزامی ارجاع داده شده مورد نظر است. در مورد مراجع دارای تاریخ چاپ و یا تجدید نظر، اصلاحیه ها و تجدید نظرهای بعدی این مدارک مورد نظر نیست معهذا بهتر است کاربران ذینفع این استاندارد، امکان کاربرد آخرین اصلاحیه ها و تجدید نظر های مدارک الزامی زیر را مورد بررسی قرار دهند. مدارک الزامی زیر حاوی مقرراتی است که در متن این استاندارد به آنها ارجاع شده است. اصطلاحات و تعاریف زیر در این استاندارد به کار می روند. و به همین دلیل بر روی برف های تازه به راحتی حرکت می کنند و از شعاع حرکتی زیادی در عبور از پیچ های بلند دارند که هنگام استفاده از آنها بر روی برف های پودری کاربرد قابل توجهی ندارند. به همین دلیل بهترین زمان بازدید از اواسط آذر تا انتهای فروردین است.

برای بازدید از این مجموعه تفریحی با ورزشهای زمستانی جذاب و هیجان انگیز بهتر است که از یکسری اطلاعات کلی مثل زمان بازدید، هزینه بلیط ورودی و سایر موارد اطلاع داشته باشید. ساعت بازدید از پیست شیرباد مشهد از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر روزهای یکشنبه تا پنج شنبه و برای جمعهها به شکل ۲۴ ساعته است. بنابراین، باید همواره از آخرین تجدید نظر استانداردهای ملی استفاده کرد. استاندارد ” اسکی آلپاین – کفش ها- الزامات و روش های آزمون ” که پیش نویس آن در کمیسیون های مربوط توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تهیه و تدوین شده و در دویست و هشتادمین جلسه کمیته ملی استاندارد مهندسی پزشکی مورخ 89 / 9 / 29 مورد تصویب قرار گرفته است، اینک به استناد بند یک ماده 3 قانون اصلاح قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مصوب بهمن ماه 1371، به عنوان استاندارد ملی ایران منتشر می شود.

برای حفظ همگامی و هماهنگی با تحولات و پیشرفت های ملی و جهانی در زمینه صنایع، علوم و خدمات، استانداردهای ملی ایران در مواقع لزوم تجدید نظر خواهد شد و هر پیشنهادی که برای اصلاح و تکمیل این استانداردها ارائه شود، هنگام تجدید نظر در کمیسیون فنی مربوط مورد توجه قرار خواهد گرفت. تمامی چوب های استاندارد اسکی برای استفاده در رشته های مختلف ورزش اسکی دارای مشخصه های فنی از جمله طول، عرض، شعاع پیچ، وزن، مقدار سختی و جنس بکار رفته شده در کف چوب اسکی هستند که به بررسی این خصوصایت و تاثیر آنها بر نحوه اسکی کردن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. دست ها در ورزش اسکی از حساس ترین بخش های بدن هستند که اغلب بیشتر در معرض خطر یخ زدن و سرما قرار می گیرند. قیمت چوب های اسکی در کشورمان با در نظر داشتن خصوصیات هر چوب بین ۵۰۰ الی ۵ میلون تومان به علاقمندان ورزش اسکی عرضه می شود.