آموزش اسکی ؛ تکنیک های اصلی و طرز استفاده از وسایل

همیشه سر، گوش ها و دستان خود را گرم نگه دارید. سوتین ورزشی هم مانند دیگر لباس های ورزشی، نباید عرق را به خود جذب کند، بلکه باید آن را تبخیرکند. نگاه شما باید به کوه باشد نه پاهایتان . اولین نکته در انتخاب چوب اسکی سطح مهارت شما است. زیرا فشار با سطح رابطه عکس دارد و چون سطح کفش اسکی بیشتر است لذا فشار کمتری بر برف (نسبت به کفش عادی) وارد شده پس کمتر در برف فرو می رویم. آن دسته از لباس های ورزشی که پارچه شان از جنس پلی پروپیلین است، انتخاب خوبی برای ورزش کردن و فعالیت های پر تحرک به شمار می آیند؛ زیرا باعث می شوند عرق تبخیر شود و اذیتتان نکند؛ اما شلوار و تیشرت کتان، عرق را به خود جذب می کند و در نتیجه، خیس و سنگین می شود و معذبتان می سازد؛ همچنین، هرگز لباسی را که در بافتِ پارچۀ آن، مواد مصنوعی یا پلاستکی به کار رفته، نخرید؛ چرا که این پارچه ها باعث می شوند عرق بدنتان تبخیر نشود و در نتیجه، در طول ورزش، دمای بدنتان بالا برود و اذیت شوید.

رنگ تاپ یا تیشرت خود را با رنگ شلوار ورزشی یا کفش ورزشی تان ست کنید. ایران تیشرت. اگر خواهان نایک واقعی و اریجینال هستید ما برای شما راهشو داریم. اگر هم می خواهید در هوای بارانی ورزش کنید، باید لباسی بپوشید که از پوست شما در برابر باران محافظت کند. شلوارهای ورزشی باید سبک باشند و جنس پارچۀ آن ها به گونه ای باشد که عرق را تبخیر کنند و به پوست اجازۀ تنفس بدهند. سوتین ورزشی باید راحت و پارچۀ آن نیز مرغوب باشد. کفش ورزشی را باید با توجه به ورزش مورد نظرتان انتخاب کنید؛ برای مثال، اگر می خواهید روی تردمیل راه بروید یا بدوید، باید کفش مناسب برای دویدن یا پیاده روی را انتخاب کنید؛ اما اگر می خواهید فقط با اسکی فضایی یا دوچرخه ثابت کار کنید، کفش اهمیت چندانی ندارد، فقط کافی است پایتان را بپوشاند. اگر می خواهید با وزنه کار کنید، باید کفشی را برگزینید که قوزک پا را بپوشاند و از مچ پا محافظت کند.

اگر قصد دارد در فضای آزاد ورزش کنید، کلاه آفتابگیر و ضد آفتاب را فراموش نکنید؛ در ضمن، همیشه باید بطری آب همراه داشته باشید. باید همیشه آماده حرکت باشید. رنگ لباس ورزشی زنانه هم مسئلۀ بسیار مهمی است که باید به آن دقت کنید. همچنین توجه کنید که کاپشن و شلوار اسکی باید با سایز بدن شما بطور کامل، هماهنگ باشد. شلوار اسکی :نیز که اغلب به صورت ست با کاپشن خریداری می شود، در رشته های مختلف اسکی (آلپاین، اسنوبرد، صحرانوردی) انواع متفاوتی دارد.به عنوان مثال، در ورزش اسنوبرد فاق شلوار پایین تر است. لباس ورزشی شما باید گشاد و راحت باشد؛ اما اگر قصد دویدن یا دوچرخه سواری دارید؛ به هیچ وجه، شلوار گشاد یا دمپا گشاد نپوشید؛ چرا که ممکن است هنگام دوچرخه سواری، به پدال دوچرخه و هنگام دویدن، به پای دیگرتان گیر کُند و آسیب ببینید.

یعنی بتوانید سریعا از این پا به پای دیگر تغییر موضع دهید. نباید به طور هم زمان، بیش از سه رنگ در تیپتان مشاهده شود. بهتر است لباس های ورزشی تان تک رنگ باشد، لباس های رنگارنگتان را برای استایل کژوال نگه دارید. اگر قصد رفتن به مسابقات اسکی روی برف را ندارید و فقط برای سرگرمی به ورزش اسکی علاقه دارید میتوانید از بایندینگ NNN-BC هم استفاده کنید. می توانید روی لباس نازکتان هودی یا سویشرت بپوشید؛ چرا که هوا به راحتی از آن رد و بدل می شود و اصلا اذیت نمی شوید. بیشتر فروشگاه ها ابر و کیسه هوا دارند، قبل از اجرای نمایش مطمئن شوید تمرینات لازم را انجام داده اید.