آموزش اسکی ؛ تکنیک های اصلی و طرز استفاده از وسایل

به دلیل انعکاس بسیار شدید نور خورشید از روی برف، یک اسکیسوار باید از پوست خود در برابر تابش مستقیم نور خورشید و همچنین انعکاس نور خورشید از سطح برف محافظت کند. به عبارت دیگر چوب اسکی متناسب با هرفرد باید ارتفاعی به اندازهی 90 درصد قد اسکیسوار داشتهباشد. برای اینکه معیار خوبی برای اندازهی چوب اسکی خود داشتهباشید آن را بر روی زمین بگذارید. با کمک لباس پوشیدن به روش لایهای کنترل خوبی بر دمای بدن خود در هنگام اسکی خواهید داشت. در اینصورت احساس گرمای خیلی بیشتری خواهید داشت. به عنوان مثال حتما در زمستان دقت کردهاید که اگر یک زیرپوش، یک لباس پاییزه و یک پلیور بپوشید خیلی بیشتر از حالتی که یک کاپشن خیلی سنگین بپوشید گرم خواهید شد. اگر در هنگام اسکی سر و دست خود را به خوبی نپوشانید گرمای بدنتان به سادگی از این نقاط خارج شده و احساس سرما خواهید کرد.

ژاکت سبک: پوشیدن یک ژاکت سبک به شما کمک میکند که در برابر نفوذ آب باران یا برف به داخل بدنتان از خودتان محافظت کنید. فقط یک بارانی سبک را داخل کولهی خود بگذارید تا در صورت شروع بارش باران یا برف نگرانی برای خیس شدن نداشته باشید. در مقالات قبلی پیرامون لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای اسکی را مورد بررسی قرار داده ایم. بعد از اینکه تجهیزات اسکی را متناسب با نیاز خودتان انتخاب کردید وقت انتخاب و خرید لباس اسکی است. چنانچه جنس دستکش اسکی از الیاف گورتکس باشد، بهتر است چون هم ضدآب است و هم دست ها را خشک و گرم نگه میدارد. هر قدر تعداد برای اتصال قطعات استفاده شده بیشتر باشد، عمر مفید و کارایی کفش طوالنی تر خواهد بود.

اگر بخواهیم این چوب را در مقام مقایسه با یک چوب اسکی تخصصی قرار دهیم، چوبی اسکی چند منظوره از برتری خاصی برخوردار نخواهد بود. لوازمی که برای افراد حرفه­ای کاربرد دارد معمولا خشک هستند و انعطاف بسیار کمی دارند چرا که نیاز است حرکاتی با دقت بالاتر را انجام دهند، اما برای یک فرد مبتدی باید لوازم به گونه­ای باشند که بیشترین انعطاف را داشته باشند تا فرد کارآموز بتواند پس از انجام اشتباهات متمادی در نهایت مهارت خود را در انجام حرکات افرایش دهد. چوب های اسکی چند منظوره معمولا برای گذشتن از پیچ هایی با شعاع ۲۰ الی ۱۶ متر مناسب هستند. این نوع از چوب اسکی از وزن بیشتری نسبت به چوب های اسکی مارپیچ کوچک برخوردارند و می توان پیچ هایی با شعاع ۳۰ الی ۲۰ متر را به راحتی با آنها طی کرد. ژاکت کلفت: لازم نیست که لایهای سنگین از لباس را در هنگام اسکی به تن داشتهباشید.

به جای اینکه یک لباس خیلی کلفت و سنگین بپوشید چند لباس سبک و نازک بپوشید. یک جوراب نازک برای لایهی اول، یک جوراب پشمی برای لایهی عایق و محافطتی و کفش اسکی به عنوان لایهی بیرونی بهترین حالت از انتخاب جوراب مخصوص اسکی است. اگر شما به چوبی نیاز دارید که بتوانید در هر شکلی اسکی بازی کنید چوب اسکی چند منظوره بهترین انتخاب خواهد بود. اسکی روی برف تازه لذت خاصی دارد، البته اگر واقعا بدانید چه میکنید! چوب های اسکی قدیمی از جنس چوب ساخته می شدند اما با پیشرفت تکنولوژی محققان به گونه ای از مواد دست یافتند که در ساخت چوب اسکی جایگزین مناسب برای چوب است وی باز انجام این ورزش را لذت بخش از گذشته برای اسکی بازان و علاقمندان این ورزش کرده است. اسکی کردن خود دارای قانون قواعد و تجهیزاتی است که بدون رعایت اصول و داشتن تجهیزات مورد نیاز لذت بردن از انجام آن ممکن نخواهد بود.