آموزش اسکی ؛ تکنیک های اصلی و طرز استفاده از وسایل

عامل هایی که باید در هماهنگی کامل با چوی اسکی باشند، می توان به تعداد پیچ های موجود در پیست، سرعت، و وزن و قد اسکی باز اشاره کرد باید میزان طول چوب اسکی مناسب با فیزیک اسکی باز انتخاب شود. تعداد بیشتر باعث سرد شدن پایتان خواهد شد! هر مقدار که عرض چوب اسکی بیشتر باشد مقدار سطح کف چوب زیادتر خواهد بود که سبب کم شدن فشار بر روی برف شده و مقدار سر خوردن بهتری بر روی برف های تازه باریده شده (برف پودری) را در پی خواهد داشت. برای طول عمر بیشتر چوب های اسکی و حرکت راحت چوب بر روی برف از واکس های مخصوصی استفاده می شود که این واکس به وسیله دستگاه مخصوصی در کف چوب اسکی مالیده شده تا کیفیت سرعت و طول عمر چوب افزایش یابد.

روز به روز تکنولوژی ساخت کفش های اسکی پیشرفت میکند و کیفیت کاربردی کفش ها افزایش پیدا میکند . اگر برخی از اقلام ضروری مانند(اسکی، چوب، کلاه ایمنی و غیره) که در زیر ذکر شده است را ندارید، می توانید آنها را در اکثر استراحتگاه های اسکی اجاره کنید. کمپانی های تولید کننده چوب اسکی محصولات خود را با قیمت های مختلفی روانه بازار های ورزشی می کنند که از عوامل تاثیر گذار در قیمت آنها می توان به برند شرکت سازنده، جنس بکاررفته در ساخت چوب، سایز و تخصصی بودن چوب است. معمولا میزان شعاع پیچ بر روی چوب های اسکی بر اساس متر یادداشت می شود.

انعطاف پذیری بالای این چوب ها سبب خواهد شد که افراد تازه کار اشتباهات حرکتی اسکی کردن خورد را سریع اصلاح کنند و افراد مبتدی می توانند به کمک این چوب ها پیچ هایی تا شعاع ۱۶ را به راحتی بگذرانند. این چوب ها نسبت به سایر چوب های اسکی کوتاه تر و سبک ترند و عبور از پیچ هایی با شعاع ۱۸ متر بوسیله این چوب بسیار آسان است. چوب اسکی مخصوص آماتورها نسبت یه سایر چوب های اسکی از کوتاهی، سبکی و انعطلف پذیری بیشتری یرخوردار است به این جهت که اسکی کردن برای این افراد آسان تر باشد. اسکی پرش نیز یکی از انواع اسکی شمالی است. پیش از خرید، مطالب گفته شده در مورد چوب های اسکی را در نظر داشته و با آگاهی نسبت میزان مهارت خود اقدام به خرید چوب اسکی مناسب نمائید.

جنس بکار برده شده در چوب های اسکی از اهمیت بالایی برخوردار است. اما در چوب های اسکی مخصوص مسابقات و یا اسکی در پیست های یخی که فشار بر قسمت لبه ها در هنگام اسکی کردن از اهمیت زیادی برخوردار است باید چوب ها از عرض کمتری و به اصطلاح باریک باشند تا اسکی باز کنترل بهتری در تنظیم سرعت و عبور از پیچ ها داشته باشد. کف چوب های اسکی از پلی اتیلن ساخته می شوند تا حرکت چوب را بر روی برف و پیست سربعتر و مقاوم کند. کف کفش از عایق مناسبی برای جلو گیری از نفوذ سرما برخوردار باشد. چکمه هایی وجود دارد که تمرکز آنها بر راحتی و گرما است، این کفش ها، مخصوص اسکی بازانی است که به سرما حساس هستند. برای اسکی سرعت می توانید در یک مسیر مستقیمی که پیچ آن کم تر است، با سرعت بالا بازی کنید. اگر خیلی منطقه ای که می روید بسیار سرد است، اضافه کردن یک لایه میانی روی لباس های پایه پیشنهاد می شود.