آموزش اسکی ؛ تکنیک های اصلی و طرز استفاده از وسایل

عیب و ایراد کفش را پس از اسکی کردن می توان گرفت. هنگام اسکی روی برف تازه وزن خود را روی کل بدن توزیع کنید. اما در نظر داشته باشید که کفشی انتخاب کنید که پس از بستن بندهای کفش احساسی به مانند قراردادن پاهایتان در گچ نداشته باشید ونرمش کفش ها به اندازه ای باشد که زانو ها به راحتی خم و راست بشون همان طور که درعکس ها می بینید عکس اول از سمت راست نرمش و فلکس کافی را به نمایش می گذارد عکس اول سمت چپ کفشی را نشان می دهد که سخت تر از نیاز اسکی باز است و به او اجازه نمی دهد که قوزک وزانو خود را خم کند و درنتیجه باسن او به عقب می افتد.

برای رزرو هتلهای مشهد به نزدیکی محل اقامت به این پیست تفریحی دقت داشته باشید. همیشه بهترین ایده نیست که شیک ترین آستر را داشته باشید (اسکی بازان مبتدی و راحت گرا یک استثنا هستند). به گزارش خبرنگار مهر، اگر در خوشبینانه ترین حالت اسکی ورزش مرفهین قلمداد نشود قطعاً این رشته یکی از هزینه برترین رشتههای ورزشی است. یکی از شناخته شده ترین مراکز اجاره لوازم اسکی کلاب رنتر است. سیستم های سگک در اکثر بوت ها از یک روش مشابه پیروی می کنند: دو سگک در سرتاسر پا، یکی در خم نزدیک مچ پا و دیگری در امتداد ساق پا قرار دارند. معمولی آفتابی، آفتابی و ضد بخار، مخصوص هوای توفانی و مهشکن و در نهایت عینک مهشکن است که لنز آن دو جداره و نزدیک بین است و مسافتهای دور را به وضوح نشان میدهد. کفش اسکی با قیمتی بین ۸۰ تا ۲۵۰هزار تومان است و فیکس اسکی قیمتی تقریبا برابر با کفش اسکی دارد.

چوب اسکی، کفش اسکی، فیکس اسکی روی چوب اسکی نصب میشود، باتوم چوب دست، کلاه، عینک، دستکش و کاپشن و شلوار لوازم مورد نیاز ورزش اسکی است. فیکس کفش اسکی وسیله­ای برای بستن و ثابت کردن کفش اسکی بر روی چوب اسکی است. کلاه ایمنی : از جمله دیگر وسایلی است که برای حفظ ایمنی سر و در کنار آن گرم نگهداشتن این ناحیه بکار می رود. از جمله­ی لوازم اسکی می­توان به کاپشن، شلوار، دستکش، جوراب عینک، چوب اسکی، باتوم، کفش، کلاه ایمنی و کلاه بافت اشاره کرد، که ممکن است در مواردی با توجه به میزان مهارت و نوع زمین برفی، برخی لوازم اضافه و یا کم شود. شاید علاقهمندان به این ورزشهای زمستانی با اطلاع از قیمت نجومی لوازم مورد نیاز اسکی تا حدودی از میزان علاقهشان به این ورزش کاسته شده باشد. بعد از اینکه تجهیزات اسکی را متناسب با نیاز خودتان انتخاب کردید وقت انتخاب و خرید لباس اسکی است.

لوازم مورد نیاز این رشته معادل ۴۰۰ تا یکمیلیون و پانصد هزار تومان برآورد میشود. در مورد نوع و قیمت پوشاک اسکی موجود در بازار ایران نیز گفته شده که سه مدل لباس اسکی در ایران استفاده میشود. اما رشته ورزشی اسنوبورد، با ۶ سال سابقه در ایران یکی از زیرمجموعههای مفرح اسکی است. ایرانی های تحصیل کرده در خارج از ایران( عمدتاً فرانسه و سوئیس) از دومین گروه خارجی ها بودند که آموزش اسکی را پس از اتمام تحصیلات و بازگشت یه ایران برای مبتدیان شروع میکردند. برای اسکی کردن بهتر است وسایل آن را بخرید. به همین جهت بسیاری ترجیح میدهند لوازم اسکی را اجاره کنند.