آموزش اسکی ؛ تکنیک های اصلی و طرز استفاده از وسایل

پاشنه و پنجه شما باید با نقاط جلو و عقب کفش در جلو انگشتان و پشت پاشنه در تماس باشد این به این معنی است که پاها را نزند و نیز به پاشنه فشار نیاورد و در عین حال قوزک پا را به خوبی در بربگیرد که با بستن بندهای کفش قوزک پا را در جای خود نگه دارد. کفش اسکی :از جمله مهمترین تجهیزات اسکی می باشد که اسکی باز باید در آن احساس راحتی کند و به تعداد بندهای آن نیز توجه ویژه شود و حتی طریقه بستن بندها اهمیت زیادی دارد.کفش های با سه بند اغلب برای مبتدی ها و با ۴ بند برای حرفه ای ها است.

شلوار اسکی نیز اغلب بصورت ست با کاپشن خریداری می شود که مناسب تر است. اما اگر بعضی وسایل اصلی را از کمپینگ های اسکی کرایه کنید، بقیه موارد را می توانید با قیمت مناسب تری تهیه نمایید. اما نباید پاشنه پایتان در کفش بلند شود. اما رشته ورزشی اسنوبورد، با ۶ سال سابقه در ایران یکی از زیرمجموعههای مفرح اسکی است. هرچه برف تازه عمیق تر باشد ،پیچیدن با چوب های اسکی سخت تر است؛ اما با محکم نگه داشتن عضله های پا و انعطاف و کشش بسیار میتوانید این کار را انجام دهید. با نیک صالحی همراه باشید تا مدل کفش اسکی مردانه را ببینید.

مهم نیست که چه نوع اسکی انجام می دهید، در هر جفت چکمه با کیفیت به دنبال ویژگی ها و مزایای زیر باشید. شما نمی توانید همان ابتدا روی کوه اسکی کنید؛ اول باید روی سراشیبی ها تمرین کنید. مهمترین تجهیزات اسکی در فضای سرد، کاپشن اسکی میباشد که می تواند دمای بدن را در حالت مطلوبی قرار دهد و دیگر نیازی نیست که به منظور گرم شدن از لباس فراوان استفاده کنید. قیمت ست کامل لوازم اسکی بین 400 تا 1500 دلار متفاوت است. باتوم اسکی (چوب دست) قیمتی بین ۱۳ تا ۷۰ هزار تومان دارد که این نوسان به جنس مواد به کار رفته وابسته است. در این رشته، با کمک دست و کمر تعادل بر روی چوبهای اسکی حفظ میشود. نکته نگران کننده این است که برخی پیستهای اسکی عنوان کردهاند بازگشاییشان با بلیت ۲۰۰ هزار تومانی هم به صرفه نیست و حتی هزینه نگه داری پیست هم با این مبالغ به دست نمیآید.

جالب است بدانید که در پیستهای اسکی شمشک و دیزین با هزینه بسیار ناچیزی حدود ۷ تا ۱۰ هزار تومان میتوان لوازم موردنیاز یک اسکی را کرایه کرد یا اینکه میتوان با حضور در پیستهای اسکی شمشک و دیزین، حداقل با تماشای اسکیبازان به لذت بصری دست پیدا کرد. قیمت آن از حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. لوازم مورد نیاز این رشته معادل ۴۰۰ تا یکمیلیون و پانصد هزار تومان برآورد میشود. دستکش های اسکی ۲۵ هزار تومان به بالا قیمت دارند. چوب اسکی :مهمترین وسیله مورد استفاده در اسکی است. کاپشن اسکی :یکی از مهمترین تجهیزات اسکی آن هم در فضای سرد و برخی محیط است که دمای بدن را در حالت مطلوبی قرار می دهد و دیگر نیازی به پوشیدن لباس فراوان برای گرم کردن نیست. با این حساب، ورزش اسکی از جمله مهمترین ورزش هایی بوده که لازم است وسایل و تجهیزات و پوشاک مورد نظر آن با دقت و توجه به مسائل مختلف تهیه شود.بسیاری از لوازم اسکی در میان مبتدیان و حرفه ای ها متفاوت است و در اغلب موارد امکان ارتقاء دادن آنها وجود دارد.اسکی از جمله ورزش های پرطرفدار فصل سرماست که با تهیه وسایل و تجهیزات مناسب می توان لذت انجام آن را دوچندان کرد.